Messi spasio Argentince, prvak Južne Amerike bez Svjetskog prvenstva!

Argentina se spasila u Ekvadoru, ali ne i Čile u Brazilu. Peru ide u dodatne kvalifikacije, a Paragvaj je propustio ogromnu priliku.

Na mjestu kojem nije pobijedila 16 godina Argentina je dohvatila pobjedu, treće mjesto i plasman na SP u Rusiju. Argentince je kraha spasio, naravno, Lionel Messi čija su tri pogotka prebrisala užasan početak.

Ekvador je poveo već nakon 40 sekundi preko Iborre, a Messi u razmaku od 12. do 20. donio olakšanje argentinskoj klupi na kojoj su ostali Dybala i Icardi. Konačno, u 62. minuti u svom je stilu potvrdio argentinsko slavlje.

Gubitnik je postao Čile koji je izgubio u Brazilu s 0:3, a istovremeno ga je bod Perua protiv Kolumbije gurnuo na šesto mjesto. Brazilci su bez imalo osjećaja za čileanske potrebe uvjerljivo slavili zabivši sve golove u drugom poluvremenu.

Moglo ih je biti i u prvom, ali krenulo je sve u 55. minuti s Paulinhom, nastavio Gabriel Jesus pa u završnici i zabio čavao u čileanski lijes u kojemu je svoje odigrao Arturo Vidal. Propustio je ovo gostovanje zbog kartona, a najavio je oproštaj.

Tako je Peru s 1:1 ugrabio peto mjesto te će igrati s Novim Zelandom za plasman u Rusiju. James Rodriguez doveo je Kolumbiju u vodstvo, a u 76. zlata vrijedan pogodak postigao je Guerrero, navodi SportArena.hr.

Poput Čilea katastrofu je doživio Paragvaj koji je samo trebao pobjedu protiv posljednje Venezuele za SP, no izgubio je i ostao bez ičega. Herrera je u 84. minuti upropastio paragvajske nade.

Uruguvaj se s pobjedom i drugim mjestom oprostio od kvalifikacija. Bolivija je stradala s 2:4 iako je povela pogotkom Gastona Silve. U završnici poluvremena Caceres i Cavani donijeli su preokret, Suarez u 60. i 76. potvrdio pobjedu, a Godin autogolom postavio konačnih 4:2.