Messi ponovno oduševio: Jednim potezom izbacio pet protivnika

Lionel Messi još jednom je oduševio na sinoćnjoj utakmici 16. kola La Lige između Barcelone i Getafea (2:1).

Postigao je svoj 16. pogodak u sezoni, ali se istaknuo i s nekoliko odličnih driblinga, kontrolom lopte, ali i sjajnim proigravanjima.

Upravo je dodavanje izvedeno u 23. minuti susreta bio najimpresivniji potez budući da je proigravanjem Luisa Suareza iz igre izbacio čak pet protivnika.

Iako je urugvajski napadač sjajnim Messijevim dodavanjem izbio sam pred Getafeovim golmanom, nije uspio postići gol.

Suarez se iskupio 15 minuta kasnije i udvostručio prednost Barcelone koja je na kraju slavila pobjedu i izdvojila se u vrhu tabele La Lige, navodi Klix.ba.

Katalonci sada imaju pet bodova prednosti u odnosu na Atletico i čak 10 više od najvećeg rivala Real Madrida.