Messi ne staje – Zabio 4 gola u novoj pobjedi Barcelone

U golovima bogatoj utakmici na Camp Nouu nogometaši Barcelone s visokih su 6:1 svladali Eibar u sklopu petog kola La Lige. Još je jednom briljirao Leo Messi, koji je u pobjedu Barce ugradio čak četiri gola.

Iako konačan rezultat daje naslutiti popriličnu jednostranu utakmicu na Camp Nouu, Eibar je pružio vrlo dobar otpor Barceloni. Igrali su gosti poprilično otvoreno, ali kombinacija raspoloženog Ter Stegena, neraspoloženih Eibarovih napadača i tvrdoglavog okvira Barcinog gola nije bila milostiva za gostujući sastav.

A kad se nadigravaš s Barcelonom, a ne uspiješ iskoristiti prilike, to vrlo vjerojatno znači da ćeš utakmicu završiti pune mreže. Porozna Eibarova obrana bila je lak plijen za Lea Messija, koji je od Barcinih šest golova postigao čak četiri. Uz sve to Ernesto Valverde je uspio i malo izrotirati momčad, odmoriti Luisa Suareza, Jordija Albu i Ivana Rakitića bez da se to odrazi negativno na konačan rezultat.

20-ak je minuta trebalo Barci da slomi otpor Eibara, a otpor je slomljen iz donekle diskutabilne situacije. Semedo se u kaznenom prostoru Eibara izborio za loptu ispred Galveza, branič gostiju ga ruši, pitanje je je li to bio dovoljno jak kontakt za najstrožu kaznu, ali sudac Hernandez pokazuje na bijelu točku, a Leo Messi zabija za 1:0.

U završnici prvog dijela Paulinho lijepo glavom na ubačaj Denisa Suareza zabija za 2:0. Brazilac je dočekan na nož u Barceloni, smatralo se kako nije dovoljno dobro pojačanje za katalonski klub, ali je u prva dva nastupa u La Ligi iz dva udarca u okvir gola postigao dva pogotka.

Imali su gosti sasvim pristojan broj prilika u Barceloni, ali predvođeni Enrichem i Inuijem nisu bili dovoljno precizni. Iako se Messi borio s gostujućim vratarem Dmitrovićem, koji mu je zaustavio nekoliko odličnih udaraca, u drugom je dijelu pobjedu ipak odnio fantastični Argentinac.

Prvo je Suarez iskoristio odbijanac nakon Messijevog pokušaja i povisio na 3:0 u 53. minuti, a zatim je Messi pogotku iz jedanaesterca dodao još tri u nastavku. Zanimljivo je da je Suarezu ovo prvi put da je u istoj utakmici La Lige zabio i asistirao, piše Sportnet.hr.

Četiri minute nakon Suarezovog gola Eibar je smanjio na 3:1. S lijeve je strane lijepo ubacio Junca, lopta je zaobišla Piquea i stigla na nogu Enricha koji napokon zabija gol na današnjoj utakmici. Mogao se i Inui nešto kasnije upisati u strijelce, ali sjajnom refleksnom obranom njegov pokušaj brani Ter Stegen, razvila se brza kontra Barce, koju krasnim potezom završava Messi, zabija za 4:1.

Tri minute kasnije Messi na dodavanje Paulinha zabija za 5:1, a tri minute prije kraja asistira mu Vidal za konačnih 6:1. Bio je to Messijev 300. gol na Camp Nouu u svim natjecanjima i 43. pogodak u 40 utakmica u 2017. godini.

Barca nakon pet kola drži vrh Primere kao jedina stopostotna momčad, s impresivnom gol-razlikom 17-2. Ljutim rivalima iz Madrida Barca bježi sedam bodova, Real ima utakmicu manje budući da večeras dočekuje Betisa.

Ivan Rakitić ušao je u igru u 65. minuti umjesto Busquetsa.