Meksiko rastužio Amerikance u Chicagu

Nogometaši Meksika novi su prvaci Sjeverne i Centralne Amerike nakon su u finalu Gold kupa u Chicagu pobijedili branitelja naslova SAD rezultatom 1:0.

El Tri je do 11. naslova u CONCACAF zoni stigao zahvaljujući golu Jonathana dos Santosa u 73. minuti.

Veznjak Los Angeles Galaxyja je iskoristio sjajnu asistenciju Raula Jimeneze i lijevom nogom s ruba šesnaesterca pogodio pod prečku za veliko slavlje meksičkih navijača na Soldier field stadionu.

Ovakav uspjeh momčad Tate Martina, argentinskog trenera kojem je to prvi međunarodni trofej iz četvrtog finala, dodatno dobiva na značaju ako se zna da je ostvaren bez velikog broja važnih igrača.

Bivši trener Barcelone se na ovom natjecanju uglavnom oslanjao na nogometaše iz domaćeg prvenstva, ali je unatoč tome uspio donijeti Meksiku prvi naslov poslije četiri godine.

S druge strane, SAD ostaje na šest osvojenih turnira.

Dvoboj u Chicagu u potpunosti je pripao Meksikancima, ne računajući uvodni dio utakmice, kad su Amerikanci imali dvije šanse preko Pulišića i Altidorae, pa se može reći da je El Tri sasvim zasluženo slavio, piše Sportklub.

Najbolju šansu za drugačiji ishod imao je Roldan u 86. minutu utakmice, međutim, njegov udarac uspio je zaustaviti Guadrado na gol liniji.