Meksikanci u Moskvi srušili aktualnog svjetskog prvaka!

Nakon što su finalisti s prošloga Svjetskoga prvenstva razočarali u svojoj uvodnoj utakmici s Islandom i aktualni svjetski prvak Njemačka je poput Argentine razočarala u svom uvodnom nastupu doživjevši poraz od Meksika koji je u prvoj utakmici Skupine F slavio zasluženu pobjedu 1:0.

Meksikanci su odmah u prvom napadu pokazali zube svjetskim prvacima  zaprijetivši preko Lozana kojega je proigrao Vela, no nakon bloka Boatenga lopta je završila u korneru. Njemačka je uzvratila već u 3. minuti pokušajem Wernera iskosa s desne strane, ali je lopta završila pokraj suprotne vratnice meksičkoga gola.

Hummels je u 7. minuti pokušao s ruba kaznenoga prostora, no lopta je završila u naručju dobro postavljenoga Ochoe.

Layun zatim uzvraća iz slobodnjaka u 9. minuti s 25 metara, ali lopta odlazi visoko iznad gola. Nezgodan ubačaj pred gol Nijemaca viđen je u 14. minuti, ali nakon udarca Morena izostala je ipak ona prava opasnost. Hernandez je u 18. minuti primio pravu loptu, ali on nije bio pravi, jer je previše komplicirao i sve “iskomplicirao”.

Werner je u 20. minuti primio dubinsku loptu, pokušao iz okreta, međutim i on poput Hummelsa gađa pravo u Ochou. Ubrzo nakon toga i Kroos pokušava s kojih 22-23 metra, ali sigurni Ochoa i to kupi. Layun je uzvratio udarcem u 29. minuti, no i Neuer je dobro postavljen, pa grabi loptu.

Layun je u 34. minuti za korak prekratak na jedno dubinsko proigravanje, međutim već u sljedećem napadu Meksikanci stižu do zasluženoga vodstva. Hernandez je povukao loptu kroz sredinu i na lijevoj strani proigrao Lozana, koji ulazi u šesnaesterac, vara svoga čuvara i potom pogađa bliži kut protivničkoga gola za vodstvo Meksika od 1:0.

Njemačka je nadomak izjednačenja bila već u 38. minuti kada je Kroos izveo slobodnjak s 25 metara, ali Ochoa vrhovima prstiju odbija loptu u gredu i spašava svoju mrežu. Carlos Vela je pokušao sa 18 metara na isteku prvoga poluvremena i lopta je završila malo podalje od njemačkoga gola.

Plattenhardt je prvi okušao udarac u nastavku dvoboja, no i njegov šut s 20-ak metara završava u naručju Ochoe. Draxler je imao priliku 55. minuti ali je njegov udarac izblokiran i lopta je završila u korneru.

Meksikanci su imali u 57. minuti kontru dva na jedan, ali je Hernandez malo prejako gurnuo loptu za Velu i propala je ta velika meksička prilika za drugi gol. Boateng je u 65. minuti ubacio s desne strane loptu pred gol, Kimmich pokušao škaricama, ali je lopta otišla povrh gola, baš kao i prilikom Wernerovog voleja par minuta kasnije.

Meksikanci su u 70. minuti tražili penal smatrajući da je bilo kontakta između Hernadeza i Hummelsa, ali se iranski sudac nije oglasio. Kroos je u 76. minuti dobio loptu s desne strane i sa vrha šesnaesterca gađao malo pokraj gola.

Meksikanci odmah u 78. minuti uzvraćaju nakon kontre koju je istrčao Layun, oprobao je udarac s 20-ak metara, ali je to otišlo iznad grede Neuerovog gola. Već u 82. minuti nova kontra i novi pokušaj Layuna sa slične pozicije, no ponovno nema preciznosti u udarcu meksičkoga igrača.

U 87. minuti gotovo idealan centaršut s desne strane za iskusnoga Gomeza, koji je odigrao završnih desetak minuta, međutim “Super Mario” nije bio precizan. Nije do gola došao ni mladi Brandt, također nedugo nakon ulaska, a uputio je strašan volej s 19 metara i pogodio vratnicu od koje je lopta završila u gol-autu.

MOSKVA – Stadion Luzhniki. Sudac: Alireza Faghani (Iran). Utakmica 1. kola Skupine C SP-a: Njemačka – Meksiko 0:1 (0:1). Strijelac: 0:1 Lozano (35). Žuti kartoni: Mueller i Hummels (Njemačka), Moreno (Meksiko).

NJEMAČKA (4-2-3-1): Neuer – Kimmich, Boateng, Hummels, Plattenhardt (od 79. Gomez) – Khedira (od 60. Reus), Kroos – Mueller, Özil, Draxler – Werner (od 86. Brandt). Izbornik: Joachim Löw.

MEKSIKO (4-2-3-1): Ochoa – Gallardo, Moreno, Castro, Salcedo – Guardado (od 73. Marquez), Herrera – Lozano (od 66. Jimenez), Vela (od 58. Alvarez), Layun – Hernandez. Izbornik: Juan Carlos Osorio.