Meksikanci sigurni u srazu s Korejcima za nova tri boda na svome kontu

Nakon pobjede nad Njemačkom Meksikanci su pobijedili i Južnu Koreju, ovoga puta s 2:1, te tako došli nadomak plasmana u osminu finala Svjetskoga prvenstva.

Meksikanci su u uvodnih desetak minuta imali laganu terensku inicijativu, ali su tek u 12. minuti prvi put zaprijetili kada je Hernandez pokušao glavom nakon prekida, ali bio je dosta udaljen od gola, pa je izostala prava opasnost.

Odmah nakon toga na drugoj strani Y. Lee se iz drugoga plana priključio korejskome napadu, ali je Lozano uspio izblokirati njegov udarac na udaljenosti 8-9 metara daleko od gola.

Son je u 22. minuti umakao protivničkoj obrani, bar se tako činilo, ali je ipak na kraju i njegov udarac izblokiran, a potom je i Ki pokušao glavom poslije ubačaja iz kuta, ali je Ochoa izvadio loptu ispod grede i spasio Meksikance.

Spasa nije bilo za Korejce u 26. minuti kada je Jang igrao rukom u šesnaestercu, a sudac Mažić opravdano dosudio najstrožu kaznu što je Carlos Vela sigurnom realizacijom pretvorio u vodstvo od 1:0.

Dvije minute iza toga izrađena akcija za Layuna koji šutira s nekih 13-14 metara, a vratar Cho vršcima prstiju loptu ispod grede izbacuje u korner. Son u 39. minuti još jednom radi bijeg, ali odlazi suviše ukoso, te Ochoa uklizavanjem izbacuje loptu u korner. Pokušao je Son i u 45. minuti udarcem sa 17 metara, međutim meksički blok je još jedanput bio pravovremen, pa se na odmor otišlo s tih 1:0.

Korejci su bolje otvorili i drugo poluvrijeme, pa je Guardado u 58. minuti odlično šutirao, ali i vratar Cho obranio, a zatim je Lozano došao u priliku za gol u 61. minuti, ali se ispriječio korejski blok, pa je ostalo 1:0.

Sredinom nastavka susreta Korejci su se počeli sve više otvarati, a Meksikanci to kaznili kontrom u 66. minuti koju uspješno završava Hernandez postižući gol za već osjetljivijih 2:0.

Salcedo je u 76. minuti pogriješio vraćajući loptu svome vrataru, ali odmah potom i Son u namjeri da petom proigra svoga suigrača, pa je dobra prilika otišla u nepovrat.

U trećoj minuti sudačkoga dodatka Korejci ipak postižu počasni zgoditak i to jako lijep gol preko svoga najboljega igrača Sona nakon što je ovaj prekrasno pogodio s preko 20 metara udaljenosti suprotni kut vratara Ochoe.

ROSTOV – Stadion Rostov Arena. Sudac: Milorad Mažić (Srbija). Utakmica 2. kola skupine F SP-a: Meksiko – Južna Koreja 2:1 (1:0). Strijelci: 1:0 Vela (26-11m), 2:0 Hernandez (66), 2:1 Son (90+3). Žuti kartoni: Y.G. Kim, Y. Lee, S.W. Lee i Yung (Južna Koreja).

MEKSIKO (4-3-3): Ochoa – Alvarez, Salcedo, Moreno, Gallardo – Layun, Herrera, Guardado (od 68. Marquez) – Vela (od 77. G. Dos Santos), Hernandez, Lozano (od 71. Corona). Izbornik: Juan Carlos Osorio.

JUŽNA KOREJA (4-4-2): Cho – Y. Lee, H.S. Jang, Y.G. Kim, M.W. Kim (od 84. Hong) – Moon (od 77. W.Y. Jung), Joo (od 64. S.W. Lee), S.Y. Ki, Hwang – J.S. Lee, Son. Izbornik: Shin Tae-Yong.