Mbappé prvi igrač PSG-a koji je zabio pet golova na jednoj utakmici

Iako su na protivničkoj strani imali niželigaša US Pays de Cassel, PSG nije igrao “pod ručnom”.

Trener Christopher Galtier je najavio kako će na teren poslati najbolju postavu i to je napravio. Na kraju se to “osjetilo” na rezultatu, PSG je slavio 7:0.

Francuski šestoligaš se dobro držao pola sata, no u posljednjih 15 minuta prvog dijela pariške zvijezde su zabile čak četiri gola. Tri je zabio Kylian Mbappé (29., 35., 41.), a jednog Neymar (33.), piše Hina.

U drugom poluvremenu Mbappé se još dva puta upisao među strijelce (56., 79.), a jedan gol je zabio Carlos Soler (64.).

Sjajni Mbappé je tako postao prvi igrač u povijesti pariškog kluba koji je zabio pet golova u nekoj službenoj utakmici.

Ujedno je to i prvi put da je Mbappé zabio pet golova u jednoj utakmici. Do sada mu je rekord bio četiri pogotka.

Prvi puta je četiri gola zabio u listopadu 2018. u 5:0 pobjedi PSG-a protiv Lyona, a potom i u studenom prošle godine u 8:0 pobjedi Francuske protiv Kazahstana.

Ždrijeb osmine finala je već obavljen, a PSG u narednom kolu čeka Olympique iz Marseillea kojeg predvodi hrvatski stručnjak Igor Tudor.