Martić preko Strycove do 2. kola Pekinga

Najbolja hrvatska tenisačica Petra Martić pobjedom je otvorila nastup na WTA turniru u Pekingu koji se igra za nagradni fond od 8.285.274 dolara.

Dvadesetsedmogodišnja Dućanka, 36. igračica svijeta, u prvom je kolu pobijedila Čehinju Barboru Strycovu sa 6:2, 6:3 nakon sat i 22 minute igre. U meču u kojemu nijedna tenisačica nije servirala nijedan as Martić je bila bolja na prvom servisu (76 posto naprama 50 posto).

U prvom setu obje su tenisačice propustile priliku za break, ali Martić prva uspijeva suparnici uzeti servis za 3:1. Nakon toga je hrvatska igračica uzela servis Čehinji još dvaput i, iako je svoj izgubila jednom, set privodi kraju u svoju korist rezultatom 6:2.

U drugom setu su obje tenisačice držale svoj servis do 4:3 za Martić kada ona koristi priliku i uzima servis za vodstvo od 5:3 nakon čega je dobila i svoj servis i meč iskoristivši treću meč-loptu.

Bio je to četvrti međusobni ogled Martić i pet godina starije češke tenisačice (WTA – 26.), a naša igračica stigla je do treće uzastopne pobjede. Martić je uspješnija bila ove godine i u Indian Wellsu te 2011. na US Openu, dok je Strycova dobila njihov dvoboj 2011. u Sydneyju.

U 2. kolu Martić će igrati protiv druge nositeljice, Dankinje Caroline Wozniacki koja je sa 6:2, 6:3 svladala Švicarku Belindu Bencic.