Marokanci se ispromašivali, Ronaldo zabio i Portugalce ponovno razveselio

Zanimljiv susret odigrale su reprezentacije Portugala i Maroka, jer iako je viđen samo jedan zgoditak uzbuđenja nije manjkalo tijekom ovih 90 minuta, a taj jedan pogodak bio je dovoljan Portugalcima za njihovu iznimno važnu prvu pobjedu.

Marokanci su dobro ušli u utakmicu i već u 2. minuti zaprijetili preko svoga najisturenijega igrača Boutaiba koji je nakon ubačaja s lijeve strane pokušao glavom, ali nije bilo preciznosti u tom udarcu.

No, nije dugo trebalo čekati na pravi portugalski uzvrat. U 4. minuti izborili su prvi udarac iz kuta izabranici Fernanda Santosa, uslijedio je odličan ubačaj u peterac a tamo pravovremeno utrčao Cristiano Ronaldo i zabio svoj već četvrti zgoditak na ovom Mundijalu za rano vodstvo Portugalaca.

Ronaldo je u 9. minuti bio nadomak novoga zgoditka, međutim pokušaj nogom s desne strane završio je malo pokraj vratnice protivničkoga gola. Marokanci su u 23. minuti imali pokušaj preko Ziyecha koji je oštro i snažno šutirao, ali po sredini gola, pa nije bilo većih poteškoća za Ruija Patricia.

Portugalci su u 32. minuti izborili slobodnjak na 17 metara što je bila itekako obećavajuća situacija, međutim Ronaldo je ovoga puta pogodio samo živi zid. Sedam minuta kasnije Ronaldo sjajno proigrava Guedesa, ali Munir odlično zaustavlja udarac drugog portugalskog napadača.

Marokanski kapetan Benatia u 40. minuti je napravio jedan u nizu prekršaja nad Ronaldom i opravdano postao prvi igrač s javnom opomenom. Marokanci su u nadoknadi prvoga dijela imali priliku za izjednačenje kada je lopta ubačena iz skraćenoga kornera pred gol, ali je Belhanda glavom poslao loptu pored vratnice.

Portugal je imao prvu veliku priliku nastavku dvoboja. Igrala se 51. minuta kada Joao Mario povratnom loptom upošljava Guedesa, ali ovaj promašuje loptu nakon čega se ona sretno odbija Ronaldo koji je u isto tako dobroj poziciji, ali prvi strijelac Mundijala loptu šalje nebu pod oblake.

Belhanda je u 55. minuti šutirao s kojih 15 meatara, ali u dobro postavljenog Ruija Patricia. Dvije minute potom Ziyech iz prekida ubacuje, a Belhanda glavom odlično šutira, ali i Rui Patricio fenomenalno brani i spašava Portugalce.

I kapetan Benatia je u 61. minuti nakon novoga ubačaja iz prekida imao priliku, ali s mjesta izvođenja jedanaesterca ipak nije na željeni način pogodio. Slična situacija i u 79. minuti, samo za promjenu Benatia je sada gađao glavom, ali epilog je isti, jer ponovno nije pogodio okvir gola.

U 85. minuti novi slobodnjak za Ronalda na vrhu šesnaesterca, te još jedan upućen udarac koji završava u suparničkom živom zidu. Veliku priliku u 90. minuti imao je najbolji marokanski igrač Ziyech kada je izvrsno ušao pred gol s desnoga krila, ali prilikom udarca postavio se Pepe na pravi način, pa je lopta od njegovih leđa završila u novom korneru.

Benatia je u 93. minuti imao šansu nakon novoga prekida, gotovo preslik jedne akcije iz 61. minute, ali je igrač Juventusa još jedanput gađao pored portugalskoga gola.

MOSKVA – Stadion Luzhniki. Gledatelja: 78.000. Sudac: Mark Geiger (SAD). Utakmica 2. kola Skupine B SP-a: Portugal – Maroko 1:0 (1:0). Strijelac: 1:0 Ronaldo (4). Žuti kartoni: A. Silva (Portugal), Benatia (Maroko).

PORTUGAL (4-4-2): Rui Patricio – Soares, Pepe, Jose Fonte, Guerreiro – B. Silva (od 59. Martins), Carvalho, Moutinho (od 89. A. Silva), Joao Mario (od 70. Bruno Fernandes) – Guedes, Ronaldo. Izbornik: Fernando Santos.

MAROKO (4-2-3-1): Munir – Hakimi, Manuel da Costa, Benatia, Dirar – Boussoufa, El Ahmadi (od 86. Fajr) – Ziyech, Belhanda (od 75. Carcela Gonzalez), Amrabat – Boutaib (od 70. El Kaabi). Izbornik: Herve Renard.