Marko Livaja zabio ključni gol: AEK izbacio Celtic, Zvezda prošla nakon produžetaka

Zbog utakmice Superkupa Europe između Reala i Atletica svih 10 uzvratnih utakmica trećeg pretkola Lige prvaka odigrane su ovog utorka. Osim nove pobjede Dinama i eliminacije kazahstanske Astane, razloga za zadovoljstvo imali su i grčki prvak AEK Atena, beogradska Crvena zvezda, mađarski MOL Vidi

AEK je nakon 1:1 u prvoj utakmici u Škotskoj u uzvratu u Ateni ugostio Celtic i pobijedio ga s 2:1 te prošao dalje. Rodrigo Galo je doveo grčki sastav u vodstvo u šestoj minuti, da bi u 50. naš Marko Livaja pobjegao pažnji obrane gostiju i glavom pogodio za povećanje prednosti. Celticu su u tom trenutku trebala dva gola da bi izborio prolaz, a do kraja su uspjeli postići jednog (Scott Sinclair u 78. minuti).

S istim rezultatom s kojim je Celtic stigao u Grčku, u Slovačku je na noge Spartak Trnavi stigla Zvezda. Slovaci su poveli u šestoj minuti preko Mareka Bakoša, ali samo minutu kasnije izjednačio je Ben. Budući da do isteka 90. minute golova nije bilo, otišlo se u produžetke u kojima je Nemanja Radonjić u 98. minuti fino primio proigravanje Bena i neobranjivo pogodio za veliko slavlje srpskog prvaka.

MOL Vidi je kod kuće odigrao 0:0 s Malmom te je prošao dalje zahvaljujući pogotku postignutom u prvoj utakmici u Švedskoj, gdje je bilo 1:1.

Red Bull Salzburg nije imao problema sa Škendijom, i u uzvratu u Skoplju ju je svladao (bilo je 0:1), dok je BATE Borisov kod kuće odigrao 1:1 s Qarabagom i to mu je bilo dovoljno za prolaz jer je u prvoj utakmici u Azerbajdžanu slavio s 1:0.

U dijelu ždrijeba za neprvake ulogu favorita opravdali su Ajax i Dinamo Kijev dok je PAOK sačuvao svoju mrežu u Moskvi i izbacio Spartak, a Benfica je s 1:1 kod Fenerbahčea također prošla dalje, piše Gol.hr.