Mario Petrić za Jabuka.tv: Znali smo snagu Širokog, ali mi uvijek idemo na pobjedu

HKK Zrinjski Mostar sinoć je u sjajnom hercegovačkom derbiju na svojem parketu slavio protiv Širokog rezultatom 95:87.

Utakmica je opravdala status derbija. Obje momčadi prikazale su odličnu košarku, a pobjeda je na kraju zasluženo pripala domaćinima.

Mi smo aktualni prvaci države i u svakoj utakmici očekujemo pobjedu. Znali smo snagu Širokog i da ove sezone igraju odlično, ali mi smo se odmah na početku postavili jako i zasluženo pobijedili, izjavio je za portal Jabuka.tv košarkaš Zrinjskog Mario Petrić.

Zrinjski bilježi dobre rezultate u Prvenstvu BiH, sigurno ste tim dijelom zadovoljni?

Naravno da smo zadovoljni, nakon uvodna dva poraza povezali smo 8 pobjeda i zasluženo postali jesenji prvaci. S obzirom da se ove sezone bodovi prenose u Ligu 6, bitno nam je da smo na prvom mjestu.

Mostarci su se ovim trijumfom izjednačili na vrhu ljestvice sa Širokim te sada obje momčadi imaju omjer od osam pobjeda i dva poraza.

Iako je Široki vrlo mlada momčad, dok su Plemići s druge strane puno iskusniji, susret je bio neizvjestan skoro do samog kraja. Momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, ali posljednja četvrtina uvjerljivo je pripala Mostarcima.

Utakmica je bila stvarno neizvjesna i napeta, mislim da su gledatelji mogli uživati.

Odigrali smo odlično prvo poluvrijeme. U drugom smo malo stali što je Široki znao iskoristiti i povesti… Međutim, iskustvo je na našoj strani i mirno smo utakmicu priveli kraju. Čestitke Širokom na dobroj igri i želim im sreću u nastavku.

Imali ste dobro podršku s tribina, gledatelji se vraćaju u dvorane, to i vama daje dodatni poticaj?

Sigurno, svaki igrač želi igrati pred što većom publikom. Atmosfera je bila odlična, nadam se da će tako biti i u nastavku sezone.

Aktualni prvak BiH nije dobro otvorio sezonu. Zrinjski je u prvenstvu upisao poraz od Mladosti i Sparsa, dok je prvu pobjedu u regionalnoj ligi upisao tek u 5. kolu. No, sada se sve poklopilo i Zrinjski lagano ulazi u pravu formu.

Kako se ova polusezona bližila kraju, tako se dizala i igra suigrača i moja igra. Ima dosta razloga za loš start u ABA 2 ligi, ali najveći je sigurno nemogućnost nekoliko glavnih igrača da počnu pripreme na vrijeme. Trebalo nam je dosta vremena da njih vratimo u optimalnu formu i uklopimo u sustav igre. Idemo utakmicu po utakmicu i vidjet ćemo dokle će nas to dovesti.

Kakva atmosfera vlada u ekipi, imate dosta problema s ozljedama?

Od početka sezone prati nas taj peh s ozljedama što je na kraju kulminiralo teškom ozljedom Pandurića koji je izgubljen do kraja sezone. Također je i Smajlagić van stroja, a on nam puno nedostaje u tom napadačkom dijelu. No, bez obzira na sve to, atmosfera u ekipi je odlična i to će nas morati i dalje krasiti ako želimo obraniti titulu.

Očekivanja u Kupu?

Očekuje nas teška utakmica na Pecari, ali ima još vremena dotad. Znamo našu kvalitetu i u svakoj utakmicu tražimo pobjedu.

Koji su ciljevi kluba ove sezone – kako u prvenstvu, tako i u ABA 2 ligi?

Loš start u ABA 2 ligi nas je malo udaljio od top 4 ekipe, ali ima još utakmica za odigrati i sve je moguće.

Mi ćemo se boriti do zadnjeg kola i vjerujem da možemo otići na Final four.

Što se tiče prvenstva, neigranjem Igokee ove godine malo nam je olakšan put do titule, ali sigurno da Sparsi i Široki imaju svoje adute i da nam neće biti nimalo lako. Ima još puno do kraja sezone, svašta se može dogoditi, ali ne bježimo od toga da u prvenstvu želimo obranu titule, zaključio je, uz novogodišnju čestitku za sve čitatelje portala Jabuka.tv, košarkaš Zrinjskog Mario Petrić.