Marin Čilić preko Dimitrova ušao u četvrtfinale Pariza

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtak u četvrtfinale teniskog ATP turnira u Parizu Masters serije nakon pobjede od 7:6(5), 6:4 nad Bugarinom Grigorom Dimitrovim poslije sat i 51 minute igre.

Čilić je odmah na početku meča uzeo servis Bugarinu, ali je Dimitrov servis vratio. Set je u nastavku bio dosta izjednačen i odlazi u tie break u kojem Čilić osvaja četiri uzastopna poena i privodi ga u svoju korist. Izjednačenost seta pokazuje i činjenica da je Čilić od devet break prilika iskoristio samo jednu, a Dimitrov od pet također samo jednu.

U drugom setu Dimitrov odmah na početku gubi svoj servis i Čilić prednost drži do kraja. Kod vodstva 5:4 u servisa Dimitrova Čilić je imao dvije meč lopte koje je propustio, no onda je dobio svoj servis pa tako i meč, prenosi Index.hr.

Ovo je bio peti međusobni ogled između Čilića, sedmog na ATP ljestvici, i Dimitrova, desetog tenisača svijeta, i četvrta pobjeda hrvatskog tenisača.

U četvrtfinalu će Čilić igrati protiv boljeg iz susreta između Novaka Đokovića i Damira Džumhura.