Marcel Hirscher stigao do novog svjetskog zlata u karijeri

Najbolji skijaš današnjice Austrijanac Marcel Hirscher u Äreu je obranio naslov svjetskog prvaka u slalomu i osvojio svoju 11. medalju u karijeri na ovom natjecanju.

Čudesni Austrijanac, koji ove sezone u Svjetskom kupu grabi prema osmom Velikom kristalnom globusu u nizu, i na SP-u je potvrdio da je najveći svih vremena. Iako je stigao s prehladom, prije dva dana uzeo je veleslalomsko srebro, a u nedjelju i najsjajnije odličje u slalomu.

To mu je 11. medalja sa SP-a, sedma zlatna (uz četiri srebra), a što se tiče slaloma, u toj disciplini je treći puta postao svjetski prvak.

Inače, bio je to potpuni trijumf Austrijanaca koji su uzeli sve medalje. Hirscher je nakon dvije vožnje imao vrijeme 1:00.60, srebrni je bio Michael Matt sa 65 stotinki zaostatka, a brončani Marco Schwarz sa 76 stotinki minusa, piše Tportal.hr.

Od naših skijaša najbolji plasman ostvario je Elias Kolega koji je bio 21. (+2.56), pet mjesta ispod bio je Filip Zubčić (+4.25), Matej Vidović bio je 32. (+7.74). Četvrti hrvatski predstavnik Istok Rodeš pogriješio je u prvoj vožnji i nije stigao do cilja.