Marca otkriva što se događalo na poluvremenu oko Rebića: Slomio se

Ante Rebić jedan je od tragičara Hrvatske u porazu od Španjolske (3:5) u osmini finala Europskog prvenstva.

Dok je Hrvatska vodila 1:0, ofenzivac Milana je u jednom španjolskom napadu odlučio mijenjati kopačke.

Hrvatska je tako taj napad branila s igračem manje i primila gol u završnici poluvremena.

Dok su Španjolci bodrili svog vratara nakon autogola, Hrvati su napali Rebića zbog gola za 1:1. Modrić je bio igrač koji se najviše ljutio na suigrača, tražeći objašnjenja zbog promjene kopački i kašnjenja. I izbornik Zlatko Dalić bio je ljutit na svog nogometaša koji je pun srama otišao u svlačionicu kad je završilo prvo poluvrijeme. Susret kapetana i izbornika bio je toliko ozbiljan da se Rebić emocionalno slomio na kraju poluvremena, piše madridska Marca.

Rebićevu pogrešku mnogi navijači nisu primijetili, ali Modrić i Dalić jasno su dali do znanja da se nisu mogli braniti u toj akciji s desetoricom. Sarabia je došao iz drugog plana nakon odbijene lopte i izjednačio.