Mandžukić spasio Juventus od poraza, debakl Intera protiv Napolija

Tko će u Ligu prvaka iz Serie A znat će se tek nakon zadnjeg kola. Sigurni su Juventus i Napoli, a zadnje kolo donijet će odluku o još dva putnika.

Atalanta je bila blizu pobjede u Torinu i dolaska na vrata Lige prvaka, ali krasnim golom Marija Mandžukića Juventus je uzeo bod. Inter je s druge strane doživio totalni debakl u Napulju., piše Sportnet.rtl.hr.

Zadnje kolo Serie A ipak će donijeti neizvjesnost. 37. kolo donijelo je za kandidate za Ligu prvaka teška gostovanja u Torinu kod Juventusa i u Napulju te niti Atalanta, a niti Inter nisu uspjeli osigurati Ligu prvaka ili bar napraviti veliki korak prema njoj.

Na ljestvici je iza njih Milan s bodom zaostatka, Milan u zadnjem kolu ide u goste neopterećenom SPAL-u, Atalanta dočekuje jednako tako neopterećeni Sassuolo, a Inter igra protiv itekako opterećenog Empolija kojem visi ostanak u Serie A.

Atalanta je u Torinu bila na korak do pobjede protiv Juventusa, povela je golom Josipa Iličića u 33. minuti i čuvala je tu prednost sve do 80. minute.

Onda se ukazao Mario Mandžukić. Zadnju utakmicu odigrao je još protiv Ajaxa, do danas je pauzirao zbog ozljede, a ovdje je pokazao koliko je nedostajao Juveu. Nakon dugačkog ubačaja Cuadrada na drugu vratnicu, Mandžukić je uklizao na praktički izgubljenu loptu i iz mrtvog kuta provukao je tamo gdje je jedino i mogla proći – kroz noge gostujućem vrataru.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, ali zato je brojčano stanje s obzirom da je igru zbog isključenja u završnici napustio Federico Bernardeschi.

Mandžukić je ušao u 61. minuti, a kod gostiju Pašalić u 74.

Debakl Intera u Napulju

Inter je doživio debakl u Napulju gdje je Ancelottijeva momčad održala lekciju Spallettijevoj i slavila čak s 4:1. Teško je objasniti što se Interu dogodilo, za njega je ovo bila utakmica kojom je mogao osigurati mir u završnici, ali je potpuno podbacio.

U prvom poluvremenu viđen je samo jedan gol i to domaćina kada je Piotr Zielinski u 16. minuti svladao Handanoviča.

U nastavku susreta očekivao se bolji Inter, ušao je i Icardi i ništa nije naznačivalo da bi se ovo moglo dogoditi. Ipak nakon sat vremena igre otvorilo se domaćinu, zabijali su Dries Mertens i dvaput Fabian Ruiz za ružnih 4:0.

Inter je uspio samo smanjiti preko Icardija s 11 metara, više od toga nije napravio.

Ivan Perišić igrao je do 79. minute kada ga je zamijenio Candreva, a Marcelo Brozović odradio je cijelu utakmicu.