Mandžukić donio Guardioli prvi trofej na klupi Bayerna

Mario Mandžukić donio je Bayernu naslov u Audi kupu! Nakon što ga je Pep Guardiola držao na klupi do 57. minute, kad je ušao u igru, hrvatski reprezentativac u utakmici protiv Manchester Cityja donio mu je prvi trofej otkako na klupi Bavaraca.

No, krenimo redom. Engleska momčad povela je u 61. minuti pogotkom Alvara Negreda. Pet minuta kasnije za izjednačenje je zabio Thomas Müller iz jedanaesterca koji je djelomično bio i Mandžukićeva zasluga. Naime, Zabaleta je nakon duela s njim poslao loptu u korner, a revnom sucu to nije promaknulo te je pokazao na bijelu točku.

Potom je Mandžo, na ubačaj Müllera, u 73. minuti postigao svoj rutinski pogodak glavom i donio pobjedu Bayernu u njegovoj Allianz Areni pred 60 tisuća ljudi. U 81. minuti zamalo je još jednom bio strijelac, no lopta mu je odsjela na stativi.

U utakmici za treće mjesto Milan je pobijedio Sao Paulo sa 1:0 pogotkom Boatenga u 52. minuti. (Bljesak.info | VLM)