Maestralni Bogdanović začarao Wizardse

Utah Jazz zadnjih nekoliko tjedana igra sjajno. Otkad je u razmjeni doveden Jordan Clarkson Utah je u nizu od devet pobjeda te se izostanak i ozljeda Mikea Conleyja sada čini kao nebitna stvar.

Najnovija u nizu pobjeda stigla je u Washingtonu gdje su nakon preokreta u trećoj dionici svladani Wizardsi.

Jazz je do pobjede s 31 poenom vodio sjajni Bojan Bogdanović koji je 22 od 31 poena postigao u prvom poluvremenu koje su ipak uvjerljivo uzeli Wizardsi. Nakon podjednakog početka Washington je predvođen Bradleyem Bealom i Thomasom Bryantom brzo odjurio na prednost od 11 razlike koju je održavao do polovice treće dionice.

Sjajno je u drugoj dionici funkcionirao napad Wizardsa, a Jazzu je prijetila opasnost da se potpuno raspadne i izgubi susret u ranoj fazi. Srećom po Utah, baš u tim trenucima ekipu je na kakvom-takvom priključku i životu držao upravo Bogdanović koji je tako pripremio teren za svoje suigrače i preokret.

A preokret su vodili baš Clarkson i Gobert i brzo je -11 na poluvremenu pretvoreno u vodstvo od dva poena razlike prije posljednjih 12 minuta. Kad se Gobertu, Clarksonu i Bojanu u posljednjoj četvrtini pridružio i raspoloženi Joe Ingles Wizardsima više nije bilo spasa pa Utah odlazi na desetak razlike, a u ime domaćina tek nešto pokušava Beal uz Iana Mahinmija.

Mahinmi i društvo ipak nisu dobili priliku mahnuti Jazzu u prolazu jer su posljednje minute poenima iskontrolirali Gobert i Ingles pa Jazz s konačnih 127:116 dolazi do devete pobjede u nizu i dobre prilike za odvajanje od Nuggetsa i Rocketsa u borbi za treće mjesto Zapada, piše Sportnet.hr.

Bogdanović je u pobjedi ubacio 31, dok je Clarkson dodao 23. Rudy Gobert je upisao double-double od 21 poena uz 14 skokova, a Ingles je u kasnoj fazi susreta dogurao do 20 poena uz devet dodavanja. Kod Wizardsa je prvo ime bio Bradley Beal s 25 koševa.