Lyon šokirao City, Guardiola: Griješili smo u ključnim trenucima

Nogometaši Lyona plasirali su se u polufinale Lige prvaka nakon što su u subotu u četvrtfinalu završnog turnira u Lisabonu na stadionu Jose Alvalade svladali Manchester City s 3-1 pogocima Maxwela Corneta (24) i Mousse Dembelea (79, 87), a strijelac za City bio je Kevin de Bruyne (69).

Lyon je poveo u 24. minuti golom Corneta, a tada je City preuzeo inicijativu te pokušao doći do iznednačenja.

Nekoliko prilika Građani nisu iskoristili, ali kad je De Bruyne zabio za 1:1 u 69. minuti, svi su očekivali kako slijedi potpuni preokret momčadi Pepa Guardiole. Ipak, to se nije dogodilo.

Trener Lyona Rudi Garcia u 75. minuti u igru uvodi Dembelea, a ovaj opravdava ukazano povjerenje te zabija dva gola u 79. i 87. minuti za veliku pobjedu francuske momčadi.

Trener Manchester Cityja Josep Guardiola nakon poraza u četvrtfinalu Lige prvaka od Lyona (1:3) istaknuo je da su ih koštale pogreške pred protivničkim golom u ključnim trenucima.

U prvih 25 minuta mučili smo se u napadu, sve je bilo zatvoreno, nikako nismo uspijevali pronaći slobodan prostor da nešto odigramo. Drugo poluvrijeme bilo je OK, imao sam osjećaj da smo bolji, ali griješili smo pred protivničkim golom, i to u ključnim trenucima, rekao je Josep Guardiola.

Napravili smo puno dobrih stvari, ali nažalost nije bilo dovoljno. Jednoga dana ćemo probiti ovu granicu, proći ćemo u polufinale, ova momčad to zaslužuje, dodao je strateg Građana.