Lyon prošao na penale, Manchester i Ajax na produžetke, gotova karijera za Ibrahimovića?

Manchester United, Ajax, Lyon i Celta iz Viga klubovi su koji su se plasirali u polufinale Europske lige, međutim samo je španjolski predstavnik svoj posao obavio u 180 minuta, dok su tri preostale momčadi morale igrati produžetke.

Najzanimljivije bilo je u Istanbulu s obzirom da su na kraju jedanaesterci odlučivali pobjednika dvoboja Besiktas – Lyon. U osmoj seriji vratar Lopes je zaustavio šut hrvatskog reprezentativca Mateja Mitrovića, dok je Maxim Gonalons zabio za “Lavove” nakon čega je moglo početi slavlje Francuza.

U regularnih 90 minuta bilo je 2:1 za Besiktas, a oba zgoditka za domaćine postigao je Anderson Talisca, dok je za goste gol zabio njihov stožerni igrač Lacazette.

Manchester United i Anderlecht su i u uzvratu igrali 1:1, a “Crveni vragovi” su golom Marcusa Rashforda u 107. minuti izborili pobjedu s ukupnih 3:2. Napadač Mourinhove momčadi imao je zasluge i kod prvog gola u 10. minuti asistiravši Mhitarjanu, dok su gosti izjednačili preko svog kapetana Hannija u 32. minuti.

Najveća zvijezda Manchester Uniteda Zlatan Ibrahimović ozljedio je koljeno u 90. minuti i po svemu sudeći time je za njega okončana sezona, a možda i igračka karijera.

Treća utakmica koja je otišla u produžetke odigrana je u Gelsenkürchenu gdje je Schalke sa 2:0 dobio Ajaxa i također izborio produžetak, a potom s igračem više poveo i 3:0, međutim “Kopljanici” s desetoricom zabijaju dva gola, smanjuju na konačnih 3:2 i posve zasluženo prolaze dalje. Najprije branič Nick Viergever pogađa nakon jednog prekida, a potom i Amin Younes na samom kraju tioh dodatnih 30 minuta.

Celta je odigrala 1:1 kod Genka i na taj način sačuvala minimalnu prednost od 3:2 iz prvog susreta, pa će tako i Španjolci imati svog predstavnika u poluzavršnici.