Lukaku posvetio gol Eriksenu u pobjedi Belgije: Chris volim te!

Iako je samo sat vremena do utakmice bilo upitno odigravanje, nogometaši Belgije i Rusije ipak su izašli na teren u St. Petersburgu.

Belgijci su očekivano bili bez De Bruynea, ali su svejedno potpuno izdominirali domaćina pred njegovim navijačima i rutinski slavili s 3:0.

Dva pogotka pala su u prvom dijelu, a Romelu Lukaku zabio je već u 11. minuti, u dijelu susreta koji na televiziji nismo mogli vidjeti jer se odigravao nastavak susreta Danske i Finske koji je prekinut zbog nemilih scena i medicinske drame oko Christiana Eriksena.

Lukaku je iskoristio grešku obrane i lošu reakciju Semjonova te je zatresao mrežu 61. put u belgijskom dresu. Neke su snimke pokazale da je robusni napadač Intera možda bio i u zaleđu, ali su suci i VAR ostali nijemi te Belgija rano slavi.

Emocionalni Lukaku je pogodak proslavio porukom podrške suigraču iz Intera Eriksenu, a onda se susret nastavio šansom Marija Fernandesa iz prekida koju skida Courtois. Nakon toga nove ružne scene na Euru, glavama su se sudarili Castagne i Kuzjajev te obojica moraju van igre.

Za Belgijce se ta izmjena pokazala pogotkom jer je baš Thomas Meunier iskoristio novu zbunjenost domaće obrane te je nakon odbijanja lopte i flipera u kaznenom prostoru ostao sam na nekih šest metara je te lako pogodio.

Postao je Meunier tako i prvi igrač u povijesti Eura koji je zabio pogodak u prvom poluvremenu, a da je ušao kao zamjena. U nadoknadi je Yannick Carrasco slalomom stigao do dobre pozicije, ali puca preko gola, piše Sportnet.hr.

Belgija se u drugom dijelu malo smirila i prepustila je Rusima inicijativu što ovi nisu iskoristili za bolju šansu. Nije se mnogo roga događalo u drugom dijelu, Belgijci kao da su čekali kraj susreta, a zbog ozljede je van morao i Jan Vertonghen, četvrti u ovom susretu nakon dvojca s glavama i Jurija Žirkova.

Belgijci su sve dvojbe riješili u 88. minute kad je super-sub Meunier dubinskom loptom pronašao Lukaku koji sam izbija na vratara i lako zabija za svoj drugi pogodak večeri. Probao je do kraja Mirančuk na drugoj strani iz slobodnjaka u nadoknadi, ali se rezultat do kraja nije mijenjao i Belgija pobjedom uzima vrh ljestvice.