Finska šokirala Dansku

U svom premijernom nastupu na europskim nogometnim prvenstvima, Finska je u Kopenhagenu pobijedila Dansku sa 1-0 priredivši prvo veliko iznenađenje na EURO 2020.

Nažalost, dvoboj u Kopenhagenu obilježio je događaj iz 43. minute utakmice kada se danski veznjak Christian Eriksen srušio na travnjak.

Igrač milanskog Intera pao je u nesvijest, a liječnička služba odmah je jurnula prema njemu i počela s oživljavanjem.

Danski i finski reprezentativci, kao i gledatelji na stadionu ostali su u šoku. Igrači su stvorili štit kako kamere ne bi snimile što se događa, no vidjelo se kako ga liječnici oživljavaju.

Eriksen je potom na nosilima koja su bila zaklonjena bijelim platnom iznesen s terena i hitno prevezen u bolnicu, a utakmica je prekinuta. Danski nogometni savez je kasnije objavio kako je Eriksen budan i stabilan.

UEFA potvrdila: Eriksen je stabilno!

Utakmica se nastavila u 20:30 sati, a UEFA je objavila kako su igrači obje momčadi pristali na nastavak susreta nakon što su čuli dobre vijesti iz bolnice.

Prvo se igralo posljednje četiri minute prvog poluvremena, zatim je uslijedila stanka od pet minuta, nakon čega i drugo poluvrijeme, prenosi Hina.

Pogodak odluke zabio je Joel Pohjanpalo u 60. minuti.

Danska je u 74. minuti mogla izjednačiti, no Pierre-Emile Hojbjerg nije realizirao jedanaesterac. Finski vratar Lukaš Hradecky lakoćom je obranio udarac veznjaka Tottenhama.

U drugom susretu iz skupine B od 21:00 sati u St. Peterburgu igraju Rusija i Belgija.

U prvom susretu 2. kola u ovoj skupini 16. lipnja sastaju se Finska i Rusija (St. Petersburg), a dan kasnije u Kopenhagenu će igrati Danska i Belgija.

Posljednje kolo u skupini donosi oglede Rusije i Danske (Kopenhagen), te Belgije i Finske (St Peterburg), a oba susreta su 21. lipnja.