Luka Modrić s Realom osvojio Superkup Europe

Još jedan trofej završio je u vitrinama Kraljevskog kluba, nogometaši Real Madrida osvojili su europski Superkup pobijedivši u Skoplju Manchester United s 2:1.

Prvi put nakon Milana 1989. i 1990. godine jedan je klub osvojio Superkup dvaput zaredom. Nakon 20-ak godina pošlo je to za rukom nogometašima Real Madrida. Momčad Zinedinea Zidanea u dobrom je dijelu ogleda s Manchester Unitedom dominirala i na kraju zasluženo došla do trofeja, pobjedom 2:1, piše Sportnet.hr.

Dvoboj osvajača Lige prvaka i Europske lige odigrane je u Makedoniji, u Skoplju na stadionu Filipa II. Ravnopravna je igra trajala tek nekih 15 minuta, u tom je periodu United dobro stajao protiv Reala, ali nakon početnog ispipavanja snaga inicijativu preuzima prvak Španjolske.

Upozorenje Crvenim vragovima odaslao je Casemiro u 16. minuti, nakon ubačaja iz kuta s lijeve strane Casemiro s nekih pet metara glavom trese gredu. Upozorenje momčad Josea Mourinha, koji nikad u karijeri nije pobijedio Reala, nije shvatila ozbiljno pa je Casemiro popravio nišanske sprave i u 24. minuti zabio za vodstvo Kraljevskog kluba.

Carvajal je prebacio kompletnu obranu Uniteda, Casemiro bježi novopridošlom Lindelofu i u padu nogom matira De Geu. Tražili su Englezi zaleđe, bio je Casemiro u najmanju ruku na rubu nedozvoljene pozicije, ali linijski sudac nije podigao zastavicu.

Real je tako 66. uzastopnu utakmicu u svim natjecanjima postigao barem jedan gol, učinak je to koji niti jednoj momčadi iz liga petice nije uspio. Uslijedila je potpuna dominacija Reala, za koji je od prve minute zaigrao i Luka Modrić, s desetkom na leđima.

Izdržali su igrači Uniteda sve nalete Reala, na odmor se otišlo s minimalnim vodstvo Zidaneove momčadi. Jedinu priliku za United u prvom dijelu imao je Lukaku, tukao je glavom u posljednjim sekundama prvog poluvremena, brani Navas bez problema.

U nastavku je Real zaigrao još bolje, što je znao i naplatiti u 52. minuti. Bale i Isco poigrali su se s obranom Uniteda, duplim pasom izbacili su trojicu igrača, Isco lagano poentira za 2:0 Madriđana.

Par minuta kasnije mogao je i morao United smanjiti na 2:1. Prvo je Pogbin odličan pokušaj glavom obranio Navas, da bi na odbijenu loptu prvi došao Lukaku – Navas se još uvijek nije pridigao nakon prve obrane, ali Belgijac promašuje čitav gol.

Uzvratio je s druge strane Bale, dobio je odličnu loptu u kaznenom prostoru Crvenih vragova, tuče silovito slabijom, desnom nogom, prevario je De Geu, ali zaustavlja ga greda.

U idućem napadu smanjio je Manchester United. Opalio je s 20-ak metara Matić, Navas njegov pokušaj brani, no još jednom se lopta odbija do Lukakua, koji ovaj put ne griješi, zabija svoj prvijenac u službenoj utakmici u dresu Manchester Uniteda.

Kako je vrijeme odmicalo tako je osvajač Europske lige igrao sve bolje, dok je Real nestao s travnjaka. Morao je Rashford zabiti za 2:2 u 81. minuti, sjajno ga je uposlio Mhitarjan, ali mladi Rashford slabo puca, Navas skreće loptu u korner.

Posljednju priliku na susretu imao je Asensnio, nakon što se Vazquez poigrao s braničima Uniteda na desnoj strani, ali njegov pokušaj brani De Gea.

Priliku u posljednjih 15-ak minuta dobio je i Cristiano Ronaldo, dok Mateo Kovačić nije ulazio u igru.

Real Madrid – Manchester United 2:1 (1:0)

SKOPLJE – Europski Superkup, Skoplje, Filip II Arena. Suci: Gianluca Rocchi, Elenito Di Liberatore, Mauro Tonolini, Davide Massa, Massimiliano Irrati (svi Italija), četvrti sudac: Clément Turpin (Francuska). Golovi: 1:0 Casemiro 24′, 2:0 Isco 52′, 2:1 Lukaku 62′. Žuti kartoni: Carvajal 84′, Ramos 86’/Lingard 42′, Rashford 90’+4.

REAL MADRID: Navas, Ramos, Varane, Marcelo, Carvajal, Kroos, Casemiro, Modrić, Isco (od 74. Vazquez), Benzema (od 83. Ronaldo), Bale (od 74. Asensio).

MANCHESTER UNITED: De Gea, Smalling, Lindelof, Darmian, Valencia, Pogba, Matić, Herrera (od 56. Fellaini), Lingard (od 46. Rashford), Lukaku, Mhitarjan.