Ludnica na Pecari: Mikulić tricom s koša na koš za pobjedu protiv Zrinjskoga

I Široki ima svoga “Kecmana”. Ma i više od toga, jer su domaćini jedanaest sekundi prije kraja gubili 81:85 u velikom derbiju 18. kola Lige 11 Prvenstva BiH od momčadi Zrinjskoga, no u tom preostalom vremenu Ivan Mikulić je pogodio dvije trice i donio Širokom pobjedu 87:85. Tu drugu tricu pogodio je ispod svoga koša u zadnjoj sekundi pa je na kraju ovaj Zadranin postao istinski junak velikog hercegovačkog derbija.

Široki je odlično otvorio utakmicu, te već u 4. minuti poveo 15:4, međutim gosti su se brzo tricama Smajlagića i Miličevića približili na 15:10 tako da je i Vujanović ubrzo nakon Vlašića zvao svoju prvu minutu odmora. Otišao je Široki zatim na 19:10, ali su se Mostarci do okončanja prve četvrtine gotovo u potpunosti vratili smanjivši tricom Demića u zadnjoj sekundi na 22:20.

Odlično je domaćin otvorio i drugi period igre, pa su serijom 9:0 (trica Karačića, zatim dvije Cromera) poveli 31:20, nogosti su se ponovno približili smanjivši na 32:30, no Cromer se pravo “raspištoljio”, zabio čak 15 poena u toj drugoj četvrtini, pa su Širokobriježani na poluvrijeme otišli s prednošću 47:40.

Na početku drugog poluvremena domaća momčad stiže do lijepih 51:40, no slijedi simultanka Vedrana Princa, devet njegovih uzastopnih poena, pa se Zrinjski približava na 56:52. Zatim i Ramljak zabija za 56:54, a suparničku seriju prekida Lončar poenima za 58:54. Bilo je ipak vidljivo da su se gosti strašno digli, a kao potvrda toga stigao je potpuni preokret nakon trica Smajlagića i Ramljaka za prvo vodstvo “Plemića” na utakmici u 27. minuti kada je semafor pokazivao 58:60.

Široki je vratio prednost na svoju stranu tricom Čolaka u zadnjoj minuti treće četvrtine (63:62) što je ujedno bio i rezultat s kojim se ušlo u završnih deset minuta. Do sredine te posljednje četvrtine suparnici su gotovo konstantno bili u rezultatskom egalu, odnosno imali laganu prednost jedni ili drugi da bi pet minuta prije kraja Naletilić iz nemoguće pozicije zabio tricu za širokobrijeških 72:68.

Uzvratio je sjajni Princ sa svoje dvije nove trice za vodstvo Zrinjskoga 74:72. Široki ubrzo opet prelazi u vodstvo, međutim u zadnjoj minuti Demić pogađa tricu za 79:80. Uzvraća Mateo Drežnjak poenima za 81:80, međutim u toj završnici raspoloženi Demić na 17 sekundi prije kraja pogađa za 81:82 nakon čega domaćini rade neshvatljivu pogrešku, jer u predviđenom vremenu ne uspijevaju ubaciti loptu iz auta u igru, te suci logično dodijeljuju loptu suparničkoj momčadi. Širokobriježani prave osobnu, te na crtu slobodnih bacanja ide Smajlagić koji će pogoditi jedno od dva bacanja za vodstvo Zrinjskoga 83:81.

Nakon toga Širokobriježani rade još jednu neshvatljivu grešku, gosti odlaze poenima Smajlagića iz slobodnih bacanja na 81:85. Mikulić tricom na 11 sekundi prije kraja smanjuje na 84:85, zatim Sokolović promašuje oba slobodna bacanja, a Mikulić uzima loptu i gađa ispod svoga koša na suparnički koš. I pogađa, međutim suci ne priznaju koš, jer odlaze na provjeru do zapisničkoga stola. Nakon određenih konzultacija ipak priznaju koš jer je lopta upućena prije zvuka sirene i na Pecari nastaje veliko slavlje. Široki je na nevjerojatan način porazio vodeću momčad Lige 11 i definitivno izborio svoje mjesto u Ligi 6 za prvaka čime je ujedno ostvaren ključni cilj tekuće sezone.

Ivan Mikulić je dakle bio junak večeri, međutim Široki je odigrao momčadski, a domaće strijelce u trijumfu nad prvenstvenim liderom još jednom je predvodio T.J. Cromer s 21 poenom i 5 skokova. Lončar je dodao 13 poena i 4 asistencije, Čolak i Karačić po 12 poena i 4 skoka, a Mateo Drežnjak 10 poena i 5 asistencija.

Za Zrinjski je Vedran Princ zabio 16 poena uz 5 asistencija, Ali Demić imao učinak od 16 poena i 4 skoka, Marko Ramljak 14 poena i 6 skokova, a 14 poena je dodao i Sven Smajlagić.

Mostarcima je ovo tek drugi prvenstveni poraz u sezoni, dok Široki sa skorom 10-6 dijeli to četvrto mjesto sa sastavom Kaknja koji je večeras na svom gostovanju u Hadžićima savladao Bošnjaka s uvjerljivih 84:65.

ŠIROKI BRIJEG – GSD Pecara. Utakmica 18. kola Lige 11 Prvenstva BiH: Široki – Zrinjski 87:85 (22:20, 25:20, 16:22, 24:23).

HKK ŠIROKI: Naletilić 5, Soldo, Lončar 13, Mikulić 8, Cromer 21, Čolak 12, Zubac 2, Šušak, Karačić 12, M. Drežnjak 10, D. Drežnjak 4, Batinić. Trener: Damir Vujanović.

HKK ZRINJSKI: Kuzman, Igrutinović 4, Smajlagić 14, Princ 16, Sokolović 2, Golemac, Demić 16, Ramljak 14, Barać, Šamadan 5, Milićević 9, Ljujić 5. Trener: Hrvoje vlašić.