Ludilo na otvaranju: Hrvatska protiv Brazila, BiH protiv Argentine!

Reprezentacije Hrvatske i Bosne i Hercegovine napokon su doznale protivnike na Svjetskom prvenstvu u Brazilu. Hrvatska je dobila malo težu grupu, s Meksikom, Kamerunom i četverostrukim svjetskim prvakom Brazilom!

No, ni grupa u koju je debitant na svjetskim prvenstvima ušao, reprezentacija BiH, nije ništa lakša. Sušićevi igrači borit će se za prolaz protiv Irana, Nigerije i Argentine!

Da stvari budu još spektakularnije, BiH će prvu utakmicu na Svjetskom prvenstvu igrati protiv Argentine i to na Marakani. Hrvatska protiv Brazila u Sao Paolu 12. lipnja igra na otvaranju samog turnira!

Kovačevi izabranici 18. lipnja u Manausu igraju protiv Kameruna, a u zadnjem kolu 23. lipnja u Recifeu s Meksikom.

SKUPINE
A – Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun
B – Španjolska, Čile, Australija, Nizozemska
C – Kolumbija, Grčka, Obala Bjelokosti, Japan
D – Urugvaj, Kostarika, Italija, Engleska
E – Švicarska, Ekvador, Honduras, Francuska
F – Argentina, BiH, Nigerija, Iran
G- Njemačka, Gana, SAD, Portugal
H – Belgija, Alžir, Južna Koreja, Rusija

Raspored utakmica svjetskog nogometnog prvenstva 2014. u Brazilu:
SKUPINA A

Brazil, Hrvatska, Meksiko, Kamerun

1. kolo:

12. lipnja Brazil – Hrvatska, Sao Paulo

13. lipnja Meksiko – Kamerun, Natal

2. kolo:

17. lipnja Brazil – Meksiko, Fortaleza

18. lipnja Kamerun – Hrvatska, Manaus

3. kolo:

23. lipnja Kamerun – Brazil, Brasilija

23. lipnja Hrvatska – Meksiko, Recife

SKUPINA B

Španjolska, Nizozemska, Čile, Australija

1. kolo

13. lipnja Španjolska – Nizozemska, Salvador

13. lipnja Čile – Australija, Cuiaba

2. kolo:

18. lipnja Španjolska – Čile, Rio de Janeiro

18. lipnja Australija – Nizozemska, Porto Alegre

3. kolo:

23. lipnja Australija – Španjolska, Curitiba

23. lipnja Nizozemska – Čile, Sao Paulo

SKUPINA C

Kolumbija, Grčka, obala Bjelokosti, Japan

1. kolo

14. lipnja Kolumbija – Grčka, Belo Horizonte

14. lipnja O.Bjelokosti – Japan, Recife

2. kolo:

19. lipnja Kolumbija – O.Bjelokosti, Brasilija

19. lipnja Japan – Grčka, Natal

3. kolo:

24. lipnja Japan – Kolumbija, Cuiaba

24. lipnja Grčka – O.Bjelokosti, Fortaleza

SKUPINA D

Urugvaj, Kostarika, Engleska, Italija

1. kolo:

14. lipnja Urugvaj – Kostarika, Fortaleza

14. lipnja Engleska – Italija, Manaus

2. kolo:

19. lipnja Urugvaj – Engleska, Sao Paulo

20. lipnja Italija – Kostarika, Recife

3. kolo:

24. lipnja Italija – Urugvaj, Natal

24. lipnja Kostarika – Engleska, Belo Horizonte

SKUPINA E

Švicarska, Ekvador, Francuska, Honduras

1. kolo

15. lipnja Švicarska – Ekvador, Brasilija

15. lipnja Francuska – Honduras, Porto Alegre

2. kolo:

20. lipnja Švicarska – Francuska, Salvador

20. lipnja Honduras – Ekvador, Curitiba

3. kolo:

25. lipnja Honduras – Švicarska, Manaus

25. lipnja Ekvador – Francuska, Rio de Janeiro

SKUPINA F

Argentina, Bosna i Hercegovina, Iran, Nigerija

1. kolo

15. lipnja Argentina – BiH, Rio de Janeiro

16. lipnja Iran – Nigerija, Curitiba

2. kolo

21. lipnja Argentina – Iran, Belo Horizonte

21. lipnja Nigerija – BiH, Cuiaba

3. kolo:

25. lipnja Nigerija – Argentina, Porto Alegre

25. lipnja BiH – Iran, Salvador

SKUPINA G

Njemačka, Portugal, Gana, SAD

1. kolo:

16. lipnja Njemačka – Portugal, Salvador

16. lipnja Gana – SAD, Natal

2. kolo:

21. lipnja Njemačka – Gana, Fortaleza

22. lipnja SAD – Portugal, Manaus

3. kolo:

26. lipnja SAD – Njemačka, Recife

26. lipnja Portugal – Gana, Brasilija

SKUPINA H

Belgija, Alžir, Rusija, Južna Koreja

1. kolo:

17. lipnja Belgija – Alžir, Belo Horizonte

17. lipnja Rusija – J.Koreja, Cuiaba

2. kolo:

22. lipnja Belgija – Rusija, Rio de Janeiro

22. lipnja J.Koreja – Alžir, Porto Alegre

3. kolo:

26. lipnja J.Koreja – Belgija, Sao Paulo

26. lipnja Alžir – Rusija, Curitiba

Komentiraj: