Luda utakmica Lokomotive i Hajduka, istaknuli se bivši igrači Širokog

U kvalitetnoj, pogocima i preokretima bogatoj utakmici 19. kola Prve HNL, Lokomotiva i Hajduk su u Zagrebu odigrali 3-3 (1-1), iako su pet od šest pogodaka postigli gostujući igrači.

Od početka utakmice Hajduk je pokazao da je došao u Zagreb po nova tri boda. U 3. minuti je udarac glavom Nikole Katića otišao iznad grede, baš kao i pokušaj Marka Livaje iz slobonog udarca u petoj minuti. I onda je u 11. minuti uslijedio šok za goste.

Bivši igrač Širkog Brijega, Branimir Cipetić je s desnog boka uputio oštar ubačaj pred Hajdukova vrata. Iako tamo nije bilo nikoga od Lokomotivinih napadača Josip Elez je pokušao izbiti loptu, ali ju je nespretno zahvatio i umjesto u polje poslao pokraj nemoćnog Lovre Kalinića u mrežu za Lokomotivino vodstvo.

Hajdukova je nakon toga preuzeo inicijativu i ona mu se konačno isplatila u 33. minuti. Osvojena lopta Hajdukovih igrača na 30-ak metara od svog gola pokrenula je kontranapad u kojem je Sahiti preciznom dugom loptom izbacio Marka Livaju, a ovaj postigao svoj 13. prvenstveni pogodak u ovoj sezoni prebacivši istrčalog Santinija.

U 63. minuti Lokosi su ponovno poveli. Aliyu je s desnog boka ubacio loptu prema rubu kaznenog prostora, a tamo se našao još jedan bivši igrač Širokog Brijega, Gruđanin Mateo Marić, koji je udarcem iz prve pogodio uz lijevu vratnicu Hajdukovog gola za 2:1 na semaforu.

U 77. minuti Hajduk je došao do novog izjednačenja. Livaja je bio začetnik akcije, kad je prebacio Lokomotivinu obranu, a njegovu loptu pratio Ljubičić, prošao s desne strane u kazneni prostor, zavrnuo prema sredini, gdje je natrčao Slovenac Jan Mlakar i pogodio nebranjenu mrežu.

Potpuni preokret dogodio se u 81. minuti. Slična akcija Splićana, ovoga puta s lijeve strane. Livaja je s čovjekom na leđima prihvatio loptu i na lijevom boku izbacio Melnjaka. Ovaj je ubacio u sredinu, gdje je opet bio Mlakar, koji je pogodio za potpuni preokret.

I kad je izgledalo da Hajduk stiže do nove pobjede, Lokomotiva je došla do izjednačenja u 86. minuti, ponovno zahvaljujući nespretnoj reakciji Hajdukove obrane, odnosno Nikole Katića. Na ubačaj s desne strane pokušao je izbiti ispred Tucija, ali je od njegove potkoljenice lopta otišla preko Subašića i završila u mreži za konačnih 3:3.

Dodajmo da je u sudačkoj nadoknadi, Hajduk tražio jedanaesterac nakon dvoboja Cipetića i Biuka, kada je branič Zagrepčana u trku nespretno igrao rukom, ali sudac Pejin nije pokazao na bijelu točku, a nije se upalio ni VAR.

Hajduk je sa 34 boda ostao na trećem mjestu, tri boda iza vodeće Rijeke i dva boda iza Osijeka. Dinamo je četvrti s 31 bodom i dvije utakmice manje. Lokomotiva je s 24 boda na šestoj poziciji.

Cipetić i Miličević su odigrali cijelu utakmicu za Lokomotivu, a Marić je zamijenjen u 85. minuti, kada je u igru ušao Tuci.