Lucija Zaninović osvojila novu medalju za Hrvatsku

Hrvatska predstavnica u teakwandou u kategoriji do 49 kg Lucija Zaninović osvojila je brončanu medalju na Olimpijskim igrama u Londonu. Ona je u borbi za brončanu medalju svladala Meksikanku Jannet Alegriju sa 6-5 (1-4, 3-0, 1-1; 1-0) “zlatnim bodom” u produžetku.

Medalja Lucije Zaninović četvrta je hrvatska u Londonu, nakon srebra četverca na pariće i zlata Sandre Perković i Giovannija Cernogoraza. Ujedno, ovo je i treća olimpijska medalja u taekwondou za Hrvatsku i treća brončana. Sve tri osvojile su taekwondoistice, prije četiri godine do bronci su stigle Martina Zubčić (do 57kg) i Sandra Šarić (do 67kg).

Lucija je medalju osvojila udarcem nogom u prsa nakon minute i 19 sekundi borbe u produžetku. Iako u svojoj kolekciji medalja ima dva naslova europske prvakinje, ovo je najveći uspjeh u karijeri 25-godišnje Splićanke.

U četvrtak će u kategoriji do 57kg nastupiti i Lucijina sestra blizanka Ana Zaninović.