LP: Dinamo ispustio pobjedu protiv Ferencvaroša

Nogometaši Dinama odigrali su protiv mađarskog Ferencvaroša 1:1 u prvoj utakmici 3. pretkola Lige prvaka.

Strijelac za Dinamo bio je Dani Olmo dok je za goste izjednačio David Siger.

Uzvrat je u utorak 13. kolovoza na stadionu Groupama Arena u Budimpešti.

Već u 3. minuti udarcem s 16 metara je zaprijetio najskuplji igrač Dinama Olmo, ali je vratar Dibusz bio spreman. No, u 7. minuti izvanredna akcija Oršića i Olma rezultirala je vodstvom Dinama. Oršić je proigrao Danija Olma, a Španjolac je prvo proturio loptu kroz noge braniču Sigeru i potom neobranjivo pogodio sami kut mađarskih vrata.

U 45. minuti Hajrovićev pokušaj iskosa završio je u bloku, a u sudačkoj nadoknadi nakon kornera šut glavom Ademija otišao je tik pored vratnice.

Mađari su puno odlučnije krenuli u drugo poluvrijeme i 59. minuti su izjednačili iz svog prvog opasnijeg naleta prema Dinamovu golu. Na povratnu loptu naletio je Nguen, čiji je šut s desetak metara Livaković obranio, no odbijenu loptu je Siger glavom uputio prema mreži. Perić je uspio izbaciti loptu, no glavni sudac je procijenio da je ona prešla gol-crtu.

U 65. minuti ogromna prilika za Dinamo – spetljala su se dva mađarska stopera, a lopta je došla do Hajrovića, koji s osam-devet metara pogađa gredu.

U 81. minuti Olmo pokušava s desetak metara, vratar Dibusz to odbija, a Gavranović odbijanac ne uspijeva sprovesti u mrežu.

DINAMO – FERENCVAROŠ 1-1

Pred 15.000 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Raczkowski iz Poljske.

Strijelci: 1-0 Olmo (7), 1-1 Siger (59)

DINAMO: Livaković – Stojanović, Lešković, Perić, Leovac – Ademi – Hajrović (Majer, 59), Gojak (Moro, 69), Olmo, Oršić – Petković (Gavranović, 76)

FERENCVAROŠ: Dibusz – Heister, Blažić, Dvali, Lovrencsics – Siger, Škvarka (Ihnatenko, 88), Kharatin – Zubkov, Signevič (Lanzafame, 78), Nguen (Ćivic, 83)

(Hina| FOTO: Cropix)