Liverpool vodio dva puta, VAR mu poništio gol za pobjedu i izgubio van Dijka u remiju s Evertonom

Završen je gradski derbi 5. kola Premiershipa, a na kraju je završio podjelom bodova 2:2. Liverpool je u sudačkoj nadoknadi zabio za 3:2, ali je intervencijom VAR-a taj gol poništen.

Bila je to vrlo dobra utakmica u kojoj je Liverpool vodio u dva navrata, ali se domaćin vraćao, da bi na kraju osvojio bod i ostao neporažen s 13 bodova na kontu i zadržao vrh ljestvice.

Poveo je Liverpool preko Manea već u 5. minuti, ali se Everton vratio u 18. preko Keanea. U 72. minuti Mohamed Salah je jubilarnim stotim golom doveo Redse u novo vodstvo, ali je u 81. minuti Calvert-Lewin nakon ubačaja zatresao mrežu za 2:2. Oba je gola Everton zabio glavom.

U 89. minuti Everton je ostao bez pocrvenjelog Richarlisona, a u trećoj minuti nadoknade Jordan Henderson je zatresao mrežu domaćih.

VAR je taj gol na kraju poništio zbog zaleđa.

Loša vijest za Liverpool je ozljeda Virgila van Dijka na kojeg je još na početku grubo startao vratar Jordan Pickford.