Liverpool svjetski klupski prvak, Firmino odlučio finale

Nogometaši Liverpoola osvojili su naslov svjetskog klupskog prvaka. U finalu u Dohi svladali su nakon produžetaka Flamengo 1-0.

Susret je počeo velikom prilikom Roberta Firmina koji je u prvom napadu na utakmici pucao na gol, no lopta je otišla tik iznad prečke. Drugu dobru priliku europski je prvak imao u šestoj minuti. Trent Alexander-Arnold pokušao je dalekometnim udarcem zatresti mrežu, ali lopta je odletjela pokraj lijeve stative. U dobroj je prilici za Flamengo bio Bruno Henrique u 27. minuti. Pucao je iz blizine, no Liverpoolova obrana je blokirala šut, javlja HRT.

Uslijedilo je puno prigovora i puno nervoze i s jedne i s druge strane te su se s tribine čuli i zvižduci.

Na otvaranju drugog dijela ponovno je Firmino bio u velikoj prilici, no pogodio je vratnicu. Živnula je utakmica u drugom dijelu. Mohamed Salah nije iskoristio priliku u 50. minuti, a Alisson je izvrsno reagirao u 53. i obranio udarac Flamengova napadača Gabriela.

Prinudna izmjena u redovima Liverpoola u 75. minuti. Ozlijedio se Alex Oxlade-Chamberlain i ne može nastaviti igru, umjesto njega ušao je Adam Lallana.

U završnici dvoboja Flamengov vratar Diego Alves ponovno je izvrsno reagirao i obranio udarac Jordana Hendersona.

Nakon što je odigrana 90. minuta došlo je do sporne situacije. Rafinha je srušio protivnika i očekivalo se da će Liverpool dobiti priliku zabiti iz kaznenog udarca. Uslijedile su duge konzultacije s VAR sobom i na kraju je odlučeno da nema penala. Bilo je to i posljednje uzbuđenje u drugom poluvremenu i susret je otišao u produžetak.

U 99. minuti Firmino je na izvrsnu asistenciju Manea napokon zatresao mrežu Flamenga.