Liverpool ide u finale protiv Real Madrida, Roma oštećena za dva penala

Nogometaši Liverpoola će u finalu Lige prvaka 26. svibnja igrati protiv Real Madrida nakon što su u Rimu izgubili rezultatom 4:2, no uspjeli su obraniti prednost iz prvog susreta protiv Rome i s ukupnih 7:6 prošli dalje.

Utakmica je krenula u očekivanom smjeru; Roma je od prve minute zaigrala napadački i vrlo agresivno, dok se Liverpool od samog starta bazirao na kontranapade. Florenzi je opasno potegao s gotovo 30-ak metara već u 5. minuti, lopta je fijuknula pored vratnice. Tri minute kasnije gostujući su nogometaši tražili najstrožu kaznu nakon što je Manolas s leđa pokupio Manea , ali se sudac Skomina nije oglasio. No, vrlo brzo Roma je, nakon velike pogreške Nanggolana , povela…

Belgijski veznjak izgubio je loptu na sredini terena, a onda je uslijedila nezaustavljiva kontra. Firmino je dugo vukao loptu, pa na lijevoj strani proigrao Manea koji izlazi sam na Alissona i lakoćom pogađa za izuzetno važan pogodak Liverpoola. No, već u 15. minuti bilo je 1:1. Lovren je pokušao očistiti jedan opasan ubačaj s lijeve strane, ali naš je branič samo napucao Milnera od kojeg se lopta odbila u gol. Imali su domaći nogometaši u ovoj situaciji jako puno sreće.

Sadio Mane mogao je u 25. minuti do još jednog pogotka. Robertson je na lijevoj strani “probio” Florenzija, povratno odigrao za Manea čiji udarac sa samo pet metara u korner odbija Alisson. No, iz tog ubačaja iz kuta Liverpool je opet poveo. Milner je ubacio s lijeve strane, Džeko bio najviši u skoku, ali loptu poslao prema svojim vratima, a Wijnaldum spretno s osam metara glavom prebacio Alissona. Roma se nije predavala, El Shaarawy je u 35. minuti potegao izvana, lopta je okrznula Milnera i promijenila smjer, pa završila na vratnici, piše Goal.com.

Roma je oštećena početkom drugoga dijela. Džeko se probio kroz sredinu, na njega je startao Alisson i trebalo je to biti za najstrožu kaznu, ali sudačka trojka nije reagirala. Već u 52. minuti bilo je 2:2. El Shaarawy je tukao, Karius odbio loptu, a Džeko se najbolje snašao u kaznenom prostoru i pospremio loptu u mrežu. Liverpool se povukao, Roma postajala sve opasnija. A do vodstva su domaćini mogli u 58. minuti; Ünder nije uspio iz blizine prevariti dobro postavljenog Kariusa. Panike pred vratima bilo je i u 63. minuti, iz blizine je tukao El Shaarawy, a loptu u korner rukom (!?) odbio Alexander-Arnold . Teško je Liverpool dolazio do zraka, Kolarov je sjajno ubacio u 66. minuti, Karius uz pomoć svojih braniča uspio otkloniti opasnost pred svojim vratima.

Edin Džeko opet je bio prilično opasan, u 80. minuti sjajno je primio loptu pored Alexandera-Arnolda, pa tukao iz okreta, Karius je opet bio spreman. I dok se utakmica bližila kraju, Nainggolan je snažnom ‘bombom’ s 25 metara zabio za pobjedu Rome. Lopta je na prvo pogodila vratnicu, pa završila u mreži…

Strijelci: 0:1 – Mane (9), 1:1 – Milner (15-ag), 1:2 – Wijnaldum (26), 2:2 – Džeko (52), 3:2 – Nainggolan (87).
Roma (4-3-3) : Alisson – Florenzi, Manolas, Fazio, Kolarov – Pellegrini, De Rossi (od 69. Gonalons), Nainggolan – Schick, Džeko, El Shaarawy (od 75. Antonucci).
Liverpool (4-3-3): Karius – Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson – Wijnaldum, Henderson, Milner – Salah, Firmino, Mane (od 83. Klavan).

ROMA 0 – 1 LIVERPOOL

ROMA 1 – 1 LIVERPOOL

ROMA 1 – 2 LIVERPOOL

ROMA 2 – 2 LIVERPOOL

ROMA 3 – 2 LIVERPOOL

ROMA 4 – 2 LIVERPOOL