Livaja drugi najbolji strijelac svijeta u 2022.

Marko Livaja nastavlja s fantastičnim utakmicama ove sezone. Proteklog vikenda je zabio hat-trick protiv Hrvatskog dragovoljca (3:0) i stigao je do 21. gola ove sezone.

Posebno je raspucan Livaja u kalendarskoj 2022., pa je u samo četiri odigrane utakmice zabio čak osam pogodaka.

Taj fenomenalan učinak čini ga drugim najubojitijim golgeterom svijeta po broju golova ove godine. Prema podacima s Transfermarkta samo je Robert Lewandowski zabio više od zvijezde Hajduka. Poljak u dresu Bayerna je ove godine u šest odigranih utakmica zabio devet golova.

No, prema minutama potrebnim za gol, Livaja je uspješniji od Poljaka. Lewandowski zabija svakih 60 minuta, dok Livaji treba samo 45 minuta, prenosi Index.

Poredak najboljih napadača svijeta u 2022.