Lige petice: Kovač i Jurić slavili, Rakitić i Brekalo strijelci

Milan nastavlja s dobrim nastupima, a u ovom kolu odnio je pobjedu s gostovanja kod Crotonea. Slavio je s 2:0 i tako zakucao Crotone za dno ljestvice, a on se pozicionirao odmah iza Napolija.

U završnici prvog dijela Milan je poveo golom Kessieja s 11 metara nakon što je Rebić izborio penal, a na 2:0 povisio je Diaz u 50. minuti. Ante Rebić igrao je do 57. minute kada je igru napustio zbog ozljede.

Nakon ružnog pada iščašio je lakat, ali ništa nije slomljeno i pauza će ipak biti kraća nego što se sumnjalo.

Jurić upisao nova tri boda

Jurićeva Verona upisala je pobjedu 1:0 protiv Udinesea. U 57. minuti stigla je do jedinog gola na susretu, a strijelac je bio Favilli.

Brekalo zabio u remiju Wolfsburga

Niti nakon drugog kola Bundeslige, Wolsburg nema pobjedu. Doduše nema niti poraz, a za drugi bod zaslužan je Josip Brekalo. U zanimljivom dvoboju Brekalo je postigao lijep pogodak i spriječio poraz svoje momčadi.

Nije počelo dobro za goste koji su već u 11. minuti ušli u minus. Grifo je izveo korner i ubacio na prvu vratnicu gdje do lopte dolazi Nils Petersen i glavom je skreće u mrežu.

U završnici prvog dijela Wolfsburg je ipak uspio doći do poravnanja. Dosuđen je slobodni udarac na 17 metara, suigrači su vjerovali Brekalu koji je snažno opalio, lopta se odbila od nekog od domaćih igrača te se od grede odbila u mrežu.

U nastavku susreta Freiburg je bio opasniji, novopridošli Baptiste Santamaria je zatresao vratnicu i na kraju je svaka momčad morala biti zadovoljna s bodom.

Niko došao do nove bitne pobjede

Kovačev Monaco i s dva igrača manje stigao je do pobjede protiv Strasbourga 3:2. Bila je to vrlo zanimljiva utakmica s pet pogodaka, ali i dva crvena kartona od kojih je barem jedan bio prestrog.

Monaco je odradio jako dobro prvo poluvrijeme i vodio je 2:0 golovima Ben Yeddera i Aguilara da bi početkom drugog dijela Chahiri smanjio. Vrlo brzo je Ben Yedder novim golom odveo Monaco na 3:1, ali onda kreću problemi, piše Sportnet.hr.

Prvo Tchouameni zarađuje drugi žuti karton, a zatim Disasi i izravni crveni te Monaco ostaje s dva igrača manje. Kod isključenja Disasija dosuđen je i kazneni udarac koji realizira u 70. minuti Ajorque za konačnih 3:2.

Rakitić zabio u preokretu Seville

Sevilla je uspješno odradila gostovanje kod Cadiza, a zadovoljan može biti Ivan Rakitić koji je proslavio i pobjedu i pogodak.

Do 90. minute na semaforu je bilo 1:1, a prvo Munir El Haddadi za vodstvo da bi Rakitić zaključio dvoboj golom iz kontre na nesebičnu asistenciju El Haddadija.