Liga prvaka – Šokantno ispadanje Dynamo Kieva, Ajaxa i Ludogoretsa

Nije nedostajalo uzbuđenja u uzvratnim utakmicama 3. Pretkola Lige prvaka. Pored susreta Rijeke i Salzburga u srijedu je odigrano još 13 uzvratnih dvoboja, a onaj prvi još u utorak kada je Qarabag iz Azerbajdžana gostujućim slavljem 2:1 prošao dalje protiv moldavskog Sheriff Tiraspola.

Najuzbudljivije bilo je u susretu ciparskog i rumunjskog prvaka pošto je Apoel u Nikoziji slavio 1:0 i sustigao zaostatak iz prvog susreta, pa se igrao i produžetak u kojem je Viitorul Constanta potpuno razbijena budući da je krajnji rezultat glasio 4:0 u korist Apoela.

Rumunji će u Play-offu ipak imati svog predstavnika zahvaljujući Steaui koja je s visokih 4:1 u gostima porazila Viktoriu iz Plzena što će reći da Česi nisu iskoristili obećavajućih 2:2 iz prve utakmice igrane tjedan dana ranije u Bukureštu.

Nadomak lijepog pothvata bio je i bugarski Ludogorets, jer nakon što je prvu utakmicu izgubio 2:0 od hapoel Ber Sheve u uzvratu je vodio 3:0 (dva gola Wandersona i jedan Marcelinha), međutim gosti u 61. minuti smanjuju na konačnih 3:1 golom Mohammada Ghadira i zahvaljujući pogotku u gostima prolaze dalje.

Makedonski Vardar je sve do 75. minute u Kopenhagenu gubio 2:1 što mu je bio povoljan ishod ako se zna da je donio prednost od 1:0, imali su i igrača više od 71. minute, međutim Danci s čovjekom manje u završnih 15 minuta zabijaju dva gola i stižu do uvjerljivog 4:1 trijumfa, te sa sveukupnih 4:2 i oni se uspjevaju probiti do Play-offa.

To nije uspjelo Rosenborgu koji je nakon gostujućih 0:0 kući poražen od Celtica 1:0, a strijelac tog jedinog pogotka za Škote bio je James Forrest u 69. minuti. Svih 90 minuta i to vrlo kvalitetnih odigrao je i novi bh reprezentativac Marin Aničić.

Turski Istanbul basaksehir je sa 2:0 bio bolji od Club Bruggea golovima Emmanuela Adebayora u 7. i Edina Višće u 34. minuti, te je s ukupnih 5:3 eliminirao belgijskog doprvaka, dok je moskovski CSKA domaćim 1:0 (Bebras Natcho 74.) slavljem potvrdio prolaz protiv atenskog AEK-a pošto je već u prvom susretu bio bolji sa 2:0.

No, Grci poput Rumunja još su uvijek u igri za Ligu prvaka, jer je Olympiakos odigravši domaćih 2:2 s Partizanom sačuvao zalihu iz Beograda od 3:1 i bez većih poteškoća izborio daljnji plasman. Strijelci za grčkog prvaka bili su Mehdi Carcela-Gonzalez u 21. i Konstantinos Fortounis u 51. minuti, a za goste iz Beograda Seydouba Soumah u 33. i Uroš Đurđević u 84. minuti.

Legia je golom Jakuba Czarwinskog u 76. minuti s 1:0 pobijedila Astanu Marina Aničića koji je igrao do sredine drugog poluvremena, međutim Kazahstanci prolaze dalje pošto su sačuvali prednost od 3:1 iz prve utakmice.

Ajax i Nica su igrali 2:2, a kako je prva utakmica završena sa 1:1 Francuzi su zbog gola više u gostima prošli dalje. Inače, taj gol za 2.2 u Amsterdamu postigao je Vincent Marcel u 79. minuti, desetak minuta nakon ulaska u igru.

Maribor je i u uzvratu pobijedio islandskog Hafnarfjordura s 1:0, ponovno golom Tavaresa u 90. minuti, a veliki podvig napravili su Young Boysi domaćom pobjedom 2:0 protiv kijevskog Dynama. Na taj način su nadoknadili kijevskih 3:1 i prošli dale,  a strijelci u ovoj za njih velikoj pobjedi bili su Guillaume Hoarau u 13. minuti iz kaznenog udarca, te Jordan Lotomba u 89. minuti.

BATE Borisov je sa 2:1 dobio Slaviu iz Praga, pa Česi zbog tog gola u gostima prolaze s obzirom da su sačuvali svojih 1:0.

Rezultati 3. pretkola Lige prvaka:

Rijeka – RB Salzburg 0:0 (1:1), Viktoria Plzen – Steaua 1:4 (2:2), BATE Borisov – Slavia Prag 2:1 (0:1), Ajax – Nice 2:2 (1:1), Istanbul Basaksehir – Club Brugge 2:0 (3:3), CSKA Moskva – AEK Atena 1:0 (2:0), Young Boys – Dynamo Kiev 2:0 (1:3), Ludogorets – Hapoel Ber Sheeva 3:1 (0:2), Legia – Astana 1:0 (1:3), Apoel Nikozija – Viitorul Constanta 4:0 (0:1), Hafnarfjordur – Maribor 0:1 (0:1), Kopenhagen – Vardar 4:1 (0:1), Rosenborg – Celtic 0:1 (0:0).