Liga prvaka – Riječani ostvarili lijepu prednost protiv velškog TNS-a

Uspješna je bila službena premijera nogometaša Rijeke u novoj sezoni. Nogometaši Matjaža Keka opravdali su ulogu favorita i na krcatoj Rujevici sa 2:0 svladali velški TNS u njihovoj prvoj utakmici drugog pretkola.

Vodeći gol hrvatskog prvaka viđen je već u 4. minuti kada je Josip Mišić efektno pogodio iz slobodnjaka s nekih 17 metara udaljenosti. Drugi gol u 68. minuti postiže joker s klupe Florin Matei, koji je samo pet minuta ranije ušao u igru, a našavši se na pravom mjestu poslije prizemnog ubačaja Stefana Ristovskog s desne strane napada domaćih pogodio za konačnih 2:0.

Pored dva postignuta gola domaćin je imao jođš 4-5 izglednih prilika, a ponajveću Vešović u samoj završnici susreta, no imali su i gosti jedan zicer u toj završnici, međutim nisu uspjeli ublažiti poraz i Riječani s jednom vrlo pristojnom prednošću odlaze na uzvrat koji će uslijediti za tjedan dana.

Beogradski Partizan je dugo “lomio” podgoričku Budućnost, no na kraju ipak i “slomio”, te poput Riječana ostvario 2:0 pobjedu. Prvi gol u 53. minuti postiže Uroš Đurđević iz kaznenog udarca, a zatim Leonardo, igrač koji je ušao početkom nastavka, u 63. minuti udvostručava prednost i osigurava domaćinu lijepu prednost prije podgoričkog uzvrata.

U četiri odigrana susreta najuvjerljiviji nastup imao je Qarabag iz Azerbajdžana, koji je pred svojom publikom sa 5:0 torpedirao gruzijsku Samtrediu. Afran Ismayilov postiže vodeći gol u 10. minuti iz kaznenog udarca, a golovima Dina Ndlovua u 37. i 45. minuti domaćin već do poluvremena ima visokih 3:0. Priču su u završnici susreta novim zgodicima dovršili Wilde-Donald Guerrier i Michel.

Jedinu gostujuću pobjedu ostvario je Salzburg kod malteškog Hiberniansa gdje je bio bolji sa 3:0, a i u tom dvoboju vodeći pogodak je postignut s bijele točke. Zabio ga je Valon Berisha u 32. minuti, inače igrač koji će u završnici susreta zaraditi i isključenje, međutim prije toga Austrijanci će novim golovima Hee-Chan Hwanga u 35. i Munas Dabbura u 54. minuti osigurati visokih 3:0, a samim time i miran uzvrat u Mozartovom gradu.

Preostale utakmice drugog pretkola Lige prvaka igraju se u srijedu, a za nas ona najzanimljivija između Zrinjskog i Maribora na programu je od 19 sati Pod Bijelim brijegom.