Liga prvaka razočarala, a Kovač i Rakitić ne bi se trebali unaprijed veseliti

U prvim utakmicama osmine finala Lige prvaka Liverpool i Bayern odigrali su na Anfieldu bez pogodaka, a isti rezultat dogodio se i u dvoboju Lyona s Barcelonom…

Liga prvaka nije nam ovog utorka ponudila ono što smo se nadali. Na teren su izašle četiri sjajne momčadi poznate po tome što im je ofenziva jači dio momčadi od defanzive, no golove na kraju nismo vidjeli, što može biti dobra vijest pred uzvrat za Niku Kovača i Ivana Rakitića, ali možda i nije.

Na Anfieldu su Liverpool i Bayern odigrali angažirano, no i jalovo u završnom dijelu terena. Bio je to dvoboj u kojem su obje obrane pokazivale nesigurnost, ali nekako su uspjele sačuvati mreže netaknute.

Liverpool je bio bolja i konkretnija momčad na terenu, a Mane iz blizine u 33. minuti trebao je dovesti domaće u vodstvo, no nije uspio svladati Neuera, kao ni Matip u 40. minuti nakon asistencije Firmina.

U drugom poluvremenu Kloppova momčad također je više pokazivala na terenu, ali nedovoljno da postigne pogodak pa je Bayern uspio izbjeći poraz, no rezultat 0:0 ne znači nužno da u uzvrat ulazi s prednošću, s obzirom da nije uspio postići pogodak u gostima.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren zbog ozljede zadnje lože je propustio ovaj susret.

U drugoj utakmici igranoj u isto vrijeme također su se očekivali golovi, ali gledatelji ih nisu vidjeli. Barcelona je u Lyon došla kao veliki favorit, no već na samom početku utakmice Ter Stegen je morao fantastičnom obranom spašavati svoju momčad nakon udarca Terriera.

U nastavku susreta Katalonci su preuzeli kontrolu i imali mnoštvo prilika povesti, no Luis Saurez nije bio na visini zadatka, a pogodak nije uspio zabiti niti Lionel Messi.

Naš veznjak Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za goste.