Liga prvaka – Prvak Kosova izgubio na Farskim Otocima, prvak Gibraltara slavio u Velsu

Odigravanjem prvih utakmica 1. Pretkola Lige prvaka započela je nova sezona u europskim nogometnim Kupovima.

U utorak su odigrana četiri susreta, a peti dvoboj ove faze natjecanja očekuje nas večeras kada se sastaju Linfield iz Sjeverne Irske i La Fiorita iz San Marina.

Premijerni nastup imali su i predstavnici Kosova, međutim Trepča’89 poražena je na gostovanju kod prvaka Farskih Otoka Vikingura sa 2:1. Ostat će zabilježeno da je taj prvi gol za Kosovare zabio Fiton Hajdari, međutim golovima Gunnara Vatnhamara i Adeshine Lawala domaćin je ipak ostvario prednost pred uzvratni susret.

Armenski Alashkert je golom Uroša Nenadovića s minimalnih 1:0 bio bolji od FC Santa Colome iz Andore, a domaći trijumf zabilježio je i malteški Hibernians svladavši estonskog FCI Tallina 2:0 golovima Jorginha u 63. i Bjorna Kristensena u 73. minuti.

Jedino gostujuće slavlje, što je možda i najveće iznenađenje, ostvario je prvak Gibraltara Europa koja je sa 2:1 pobijedila velški TNS. Alex Quillo u 8. i Kike Gomez u 78. minuti pogađali su za Europu, a Scott Quigley u 44. minuti za TNS. Bolji iz ovog dvoboja u 2. Pretkolu će igrati s hrvatskim prvakom Rijekom.