Leotar siguran u Mostaru, Ali Demić pogodio osam trica

Košarkaši Zrinjskog doživjeli su novi poraz u Ligi 12 košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine. Mostarci su u svojoj dvorani poraženi od Leotara (66:76), ali su izbjegli opasnost da ispadnu već nakon prvog dijela prvenstva, jer je Varda izgubila u Sarajevu.

Zrinjski sada ima tri pobjede više od Varde, dva kola prije kraja, pa će sigurno igrati Ligu za ostanak.

Utakmica u Mostaru odlučena je u zadnjih 15 minuta. Pet minuta prije kraja treće četvrtine Leotar je imao 43:42, a u preostalom vremenu Zrinjski je ostao bez ijednog poena, pa je na plus 13 (55:42) pitanje pobjednika bilo riješeno.

Marko Rikalo (17 poena) i Dejan Šakotić (14) predvodili su odlične goste, dok je kod Zrinjskog daleko najraspoloženiji bio Ali Demić koji je ubacio 35 od 66 koševa domaćih, uključujući osam trica.