Leipzig šokirao Bayern i pomogao Borussiji Dortmund

Nogometaši RB Leipziga pobijedili su Bayern sa 3-1 na gostovanju u Muenchenu u utakmici 33. kola njemačke Bundeslige i tako omogućili Borussiji Dortmund da s dvije pobjede u posljednja dva nastupa prekine desetogodišnju dominaciju Bavaraca na domaćim travnjacima.

Bayern je poveo pogotkom Sergea Gnabryja u 25. minuti, da bi gosti iz Leipziga napravili veliki preokret u drugom poluvremenu.

Prvo je za 1-1 pogodio Konrad Laimer u 65. minuti, da bi gosti do pobjede došli golovima iz kaznenih udaraca. U 76. minuti uspješan izvođač bio je Christopher Nkunku, a deset minuta poslije Sommera je s bijele točke svladao i Dominik Szoboszlai za konačnih 3-1.

Joško Gvardiol je bio u početnoj postavi RB Leipziga i igrao do 87. minute, a u 69. je zaradio žuti karton, javlja Hina.

Josip Stanišić je ostao na klupi za pričuve Bayerna koji još uvijek ima bod prednosti pred Borussijom, ali momčad iz Dortmunda sada ima sve u svojim rukama.

Bavarcima za 11. naslov zaredom ostaje još nada da će i Borussia napraviti neki kiks, u nedjelju na gostovanju u Augsburgu ili u posljednjem kolu, kad će na svom stadionu ugostiti Mainz. Bavarci će u zadnjem kolu gostovati u Koelnu.

RB Lepzig je pobjedom na Allianz Areni osigurao mjesto u Ligi prvaka za sljedeću sezonu jer je sa 63 boda nedostižan za Union Berlin i Augsburg koji su na 59 bodova. Momčad koja će biti uspješnija u posljednjem kolu bit će četvrti njemački predstavnik u Ligi prvaka, a na strani momčadi iz Berlina je i bolja gol-razlika za četiri pogotka.

Union će u zadnjem kolu ugostiti Werder, a Freiburg će gostovati u Frankfurtu kod Eintrachta.