Leicester preko Chelseaja osvojio FA kup

Sjajnu sezonu nogometaši Leicestera nastavili su i prvim trofejem nakon pet godina i osvajanja Premier lige. Leicester je u finalu FA Kupa svladao Chelsea i podigao pehar…

Nogometaši Chelseaja ipak su izgubili prvi od dva vrlo važna susreta s Leicesterom i prvo finale od dva koja će igrati u završnici ove sezone. U finalu FA kupa na Wembleyju bolji je bio Leicester, ali susret nije prošao bez drame.

Nije bilo pogodaka u prvom dijelu iako je Chelsea bio aktivniji, ali je bolje šanse imao Leicester. Promašivali su Jamie Vardy te Caglar Soyuncu na jednoj strani te Mason Mount na drugoj strani, a na poluvrijeme se ide s 0:0.

Poveo je Leicester pogotkom Yourija Tielemansa u 63. minuti nakon fantastične akcije i udarca igrača Leicestera iz velike daljine. Ispostavio se to i pobjednički pogodak, iako je Ben Chilwell zabio pogodak u 90. minuti kad je pospremio odbijanac.

No, na vrhuncu drame se upalio VAR i pokazao zaleđe u akciji za pogodak te je gol poništen, a Leicester slavi svoj prvi trofej nakon osvajanja Premier lige 2016. te prvi FA Kup u povijesti.