Leicester pobjednički u novu godinu, problemi za Mourinha

Nogometaši Leicestera pobjednički su zakoračili u novu kalendarsku godinu svladavši kao gosti Newcastle sa 3-0 (2-0) u dvoboju 21. kola engleskog nogometnog prvenstva, čime su se privremeno učvrstili na drugoj poziciji.

Španjolski napadač Ayoze Perez postigao je prvi pogodak za “lisice” u 36. minuti, kad je iskoristio pogrešno dodavanje Francuza Lejeunea, a potom je u 39. minuti, ponovno nakon pogreške francuskog braniča asistirao Maddisonu za vodstvo 2-0. Konačnih 3-0 postavio je Hamza Choudhury u 87. minuti, kad je preciznim udarcem sa 20-ak metara pogodio gornji lijevi kut domaćih vrata.

Tottenham i Wolverhampton su porazima na gostovanjima u Southamptonu i Watfordu propustili priliku barem privremeno preskočiti petoplasirani Manchester United, koji je uz utakmicu manje ostao na dva boda ispred spomenutih momčadi.

Momčadi Josea Mourinha presudio je napadač Southamptona Danny Ings pogotkom u 17. minuti. To nije bila jedina loša vijest za navijače Tottenhama. Naime, u 75. minuti igru je morao napustiti kapetan i najbolji strijelac Spursa Harry Kane, a izašao je s terena držeći se za mišić stražnje lože.

Southampton je stigao do treće pobjede u posljednje četiri utakmice u kojima je osvojio 10 od mogućih 12 bodova i izvukao se iz opasne zone.

Drugu uzastopnu pobjedu Watfordu i nadu u opstanak donijeli su Deulofeu (30) i Doucoure (49), dok je strijelac za Wolverhampton bio Neto (60).