LeBron srušio Jordanov rekord, Zubac odličan, skromni Šarić, Hezonja i Bender

Bude li Ivica Zubac ikad odlazio iz Lakersa, kladimo se da bi među kupcima mogli biti Milwaukee Bucksi. Naime, 216 centimetara visoki hrvatski centar iz nekog razloga uvijek igra dobro protiv jedne od najbržih momčadi lige koju predvode Giannis Antetokounmpo (27 koševa, 16 skokova), Khris Middleton (28 koševa) i Eric Bledsoe (39 koševa!). Lakersi su noćas dobro stisli superefikasne Buckse koji se bore za što bolju poziciju uoči play-offa, ali Zupčeva momčad pala je u produžetku 124-122.

Tri napada u nizu krajem treće i početkom četvrte četvrtine, kad se rezultat lomio, bek Alex Caruso briljantno je pronalazio samog Zupca – jednom i dodavanjem iza leđa u vjerojatno najljepšoj akciji Lakersa čitave sezone – i hrvatski centar triput je zakucao. Ukupno 16 koševa i pet skokova nekadašnjeg centra Cibone za samo 12 minuta na parketu.

Zubac je u ovo doba prošle godine također bio odličan protiv Bucksa, zabio im je 18 koševa.

Ostali naši igrači nisu briljirali sinoć – Dario Šarić samo šest koševa Atlanti u smanjenoj minutaži (26 minuta na parketu) jer je sve bilo gotovo nakon tri četvrtine. Philadelphia je lako dobila 101-91 bez ozlijeđenog Embiida.

Mario Hezonja ubacio je tek pet koševa s klupe za očajni Orlando protiv Chicaga. U utakmici “tko će manje” slavili su Bullsi 90-82. Magic je izgubio osam od zadnjih deset utakmica.

Momčad s trenutačno najboljim omjerom u ligi Houston Rocketsi (62-14) tek su tricom Geralda Greena s istekom vremena slomili najlošiju momčad cijele lige Phoenix (19-58). Green je inače njihov bivši igrač. Tankiranje im zasad ide prilično dobro, Sunsi su izgubili deset utakmica u nizu. Naš Dragan Bender zabio je sedam koševa.

LeBron James pretekao je Michaela Jordana u jednoj statističkoj kategoriji – 867. put u nizu zabio je dvoznamenkasti broj koševa (27) i Cavsi su svladali New Orleans 107-102. Žižić nije igrao trenerovom odlukom.

Inače, Michael Jordan zabio je manje od deset koševa jedan jedini put od ukupno 1109 utakmica u dresu Chicago Bullsa: 22. ožujka 1986. ubacio je osam koševa u porazu od Clevelanda. Idući put manje od deset zabio je 15 godina kasnije, kad mu je bilo 38, kao igrač Washington Wizardsa (6 koševa Indiani).