“Lavovi” iz Gabele predvođeni sucem Petrovićem dobili Širokobriježane

Široki Brijeg je ostao bez bodova i na drugom prvenstvenom gostovanju ovog ljeta u Hercegovini, jer
nakon Zrinjskog bolji je bio i GOŠK, koji je u Gabeli slavio pobjedu od 2:0. Širokobriježani su u prvih 45
minuta bili nešto bolji protivnik, međutim nekolicinu dobrih prilika nisu iskoristili, a sudac Petrović je u dva
navrata propustio dosuditi i najstrožu kaznu za gostujuću momčad. Domaćin je poveo početkom
nastavka eurogolom Marka Mišića i potom se u igri gostiju sve nekako počelo “raspadati”.

Sukladno najavama iz redova, kako jednih, tako i drugih, od samog početka se krenulo krajnje otvoreno,
pa se već u 2. minuti stvorila prva velika šansa pred golom domaćih. Netko je iz gužve pogodio gredu,
potom je pokušao i Lončar, ali rezultat se nije mijenjao.

Moglo je do promjene doći i na drugoj strani u 7. minuti kada je Anković pokušao gurnuti loptu za Ramića
iako je on bio u boljoj poziciji za udarac, pa je i ta prilika otišla u nepovrat.

Lončar je u 12. minuti ostavio loptu za Čabraju, koji užasno loše šutira, dok Čolić u 18. minuti gađa pored
vratnice gola Luke Bilobrka. Minutu nakon toga i prva javna opomena kada je zbog prekršaja nad
Menalom požutio Odak.

Prva sporna situacija na utakmici u 31. minuti kada su domaći očigledno igrali rukom u svom
šesnaestercu, ali sudac Petrović, valjda umoran od prevaljenog puta iz Banja Luke, to nije “vidio”, pa se
nije ni oglasio!

Domaćini su imali sjajnu šansu u 38. minuti kada Bilobrk izvrsno brani, a potom se u završnici tih prvih
45 minuta svašta nešto događalo.

Najprije Krstanović nije zahvatio loptu nakon Ćorićevog ubačaja iz kuta, iako je bio u dobroj situaciji, a
nedugo nakon toga još jedna sumnjiva situacija pred golom GOŠK-a, no “Kralj lavova” Dragan Petrović
se ponovno ne oglašava da bi prvo poluvrijeme završilo novom šansom Krstanovića kada njegov udarac
odlično brani vratar Kozić izbacujući loptu u korner koji se nije ni izveo, jer je “umorni” Petrović ocijenio
da je kraj vremena.

Domaćin je nastavak počeo s Bošnjakom umjesto Dodiga, a nakon prekršaja, opet nad Menalom,
požutio je kod domaćih i Zolj. Nedugo nakon toga, u 52. minuti, najljepši trenutak utakmice kada eurogol
za domaće postiže Marko Mišić za erupciju oduševljenja među domaćim navijačima.

Sablić je reagirao nakon primljenog gola na taj način što je iz igre izvukao Čabraju, a u “vatru” gurnuo
Bašu, kojem je to ujedno bio službeni debi u širokobriješkom dresu. Odmah kako je Baša ušao Luka
Begonja je postao prvi od njegovih suigrača s javnom opomenom u današnjoj utakmici.

Domaćini su u 62. minuti udvostručili prednost zgoditkom Mile Pehara, a nakon što je Krstanović u 69.
minuti zaradio isključenje zbog namjernog udaranja suparničkog igrača postalo je jasno da će bodovi
ostati u Gabeli, te da će domaći “Lavovi” doći do velikih, ujedno prvih domaćih bodova u tekućoj sezoni.

Gosti su u toj završnici utakmice uspjeli ublažiti poraz nakon što je Wagner zabio glavom nakon ubačaja

iz kuta u samoj završnici dvoboja, ali više od toga ipak nisu mogli.

GABELA – Stadion Perica Pero Pavlović. Sudac: Dragan Petrović (Banja Luka). Susret 4. Kola PL BiH:
GOŠK – Široki Brijeg 2:1 (0:0). Strijelci: 1:0 Mišić (52), 2:0 Pehar (62), 2:1 Wagner (90). Crveni karton:
Krstanović (Široki Brijeg) – namjerno udaranje protivničkog igrača. Žuti kartoni: Odak, Zolj (GOŠK),
Begonja (Široki Brijeg).

GOŠK: Kozić – Čolić, Odak, Đajić, Zolj, Deak, Mišić, Anković, Dodig (od 46. Bošnjak), Ramić (od 75.
Sušić), Kobiljar. Šef stručnog stožera: Slaven Musa.

ŠIROKI BRIJEG: Bilobrk – Ćorluka, Matić, Barišić, Marković, J. Ćorić, Begonja, Lončar, Menalo, Čabraja
(od 56. Baša), Krstanović. Šef stručnog stožera: Goran Sablić.

56 komentara

• Opet po sudcima.Netrebaš gledati jeli penal ili nije ako najavljuješ da Široki ima ekipu za vrh.Musa svaka ti čast.Pokazao si ovim tovarima iz sinja kako se postavlja..Niste im vi aberden ni sarajevo,željo,zrinjski kada je ovi hvaljeni sinjski mulin dobivao poklone.Čestitke od srca najboljem treneru u ligi.Ovim sinjskim mulcima poruka neka vas kada zagusti igrat će feal.Borac je tu odnio bodove i nisu se jadili na sudce.Seljaci jadni vi nemožete jadniji bit i najsmješnija ste ekipa u bih.

• Ajmo cjeli stadion sinjski tovari,sinjdki tovari,sinjski tovari,sinjski tovari.Musa neka si im pokazao.Najbolji si trener u bih,pravi taktičar ali meni se ne svidja ta italijanska škola.Ovi tovar je mislio nešto pokazat novo ali je samo pokazao koliko je naivan,jadan i glup.Ne igra se nogomet na livadi glupane,možeš se rastrčat dati gol ali ćeš zato primiti 5 sa takvom igrom i postavljanjem.Glupi sinjski tovari

• Tako je….Nije im gosk i Musa Aberden i ovi što su im poklonili kup.Sramota a vidi novinara i paljbe po sudijama.Hahaha….Nemoj ništ više pisati bjedniče već kaži Široki preporodjen dolaskom sinjski stručnjaka ko si do sada i pisao.Ja sam uvjek govorio da će ovu ekipu na ozbiljni pristup travnik i zvjezda gradačac uvjek dobiti.

• Debilu debil te okotio ,mali zrinjski uz pomoć velikog mu brata i njihovih YU sudaca ponovo razvaljuju Široki ,počasni predsedniče svinjskog tvoj ciganski vrč mora se razbit

• Gosk nasigrao u svim segmentima i zasluzena pobjeda. Musa je ovoga puta nadmudrijo kolegu trenera iz sb. Znao je sta mogu igraci sb jer im je bio trener, SB nesto igrao prvo poluvrijeme drugo katastrofa. Nemogu trcati, takticki lose postavljanje, prijem lopte i dodavanje katastrofalno das. Pojedini igraci se trebaju upitati jeli klub zasluzuje takav odnos, il Dario Knezovic jos nije poslozio klub iako se fali da je sve poslozio. Uskoro od novinara i politivara moguce trener

• Pojačanja gomila se sila igrača efekta nema nemoj mi se zavaravati kakvu su bili u Hrvatskoj da ih nitko nije vidio sve sti nevalja u široki treba se posvetiti omladinskom pogonu i polako nitko nije protiv pravih igrača

• Kako su dobili sarajevo,želju,zrinjski,slobodu u kupu a sad gube u gabeli.Kako su sa aberdenom odigrali 1;1.Žalostan je taj klub.U ozbilnoj utakmici nemože dobit gošk a kada trebadne za europu onda će dobit zrinjski u mostaru i tako su se titule osvajale u širokom prije.Najadniji klub u ligi.Čuven po kupovanju i milosti drugih klubova.

• Anonimno mater ti j….. Ne zelim i necu nikog branit drugo pol nista ljudi bili bolji pobjedili i cestitke.Sudenje isto ne zelim kom.imaju nadlezni zato.Ali zelim skrenuti paznju da su oni EKIPA .Ako je bilo propuha u obrani a bilo je bilo je isto toliko propusta u napadu.Krivi su SVI.Ako su primili dva gola isto toliko su i promasili pa bi da su dali gol oavojili barem bod prema tome ono pljuvanje po Pojedincima je krajnje glupost.A sto se tice ovih mrzitelha Sirokog da su i pobjedili bilo bi kupljeno prodato tako da mrzitelji uvik imaju argumente .I pobjeda i gubitak je sastavni dio nogometa kako Gosk pobjedi Sarajevo usred Koseva kako mi dobijemo Celik 4 razlike pa oni sruse Radnik itd .Da se unaprid zna tko ce dobit nebi to bilo vise to .Zato mrzitelji mrs a Siroki naprid

• kOJI si ti bolesnik opsjednut klubom i pisanjem.Iskalili se na čeliku zato što je najjadnija ekipa taj čelik.Gošk im može dati 5kom.Radnik je za 3 klase jači od čelika a to što su izgubili 3;0 pa to je bih jadna i prozirna liga.Ti si preglup i unakažen u glavu da to shvatiš.

• A sto matereti celik pobjedi radnik ajd reci .Hoces rec pustio Radnik a sto matere ti nebi Siroki pustio Gosku na pocetku da se poslije s njima ne zajebaju.Pa i Sarajevo je dobilo Celik sa 2 0 al jok samo Siroki je jadan jadan si ti idiote

• Napokon normalan i realan komentar a ovaj se sto mrzi sablica i hrgovica opet poceo javljat vjerojatno opet zaboravio uzeti tablete

• Sam sebi odgovaraš manijače.Kakve tablete spominješ.O njima vjerovatno znaš puno a o nogometu si naivčina i baš si za tabletu

• Tri čista penala sudac ne svira za Široki ,ponovo prljava mafija ruši jedini pravi HRVATSKI klub,a ovi gore komentari za Musu protiv Širokoga piše jedna bolesna spodoba (u rupu mišu)

• KLUB KOJI JE TAKO JADAN U RAZMIŠLJANJU ONIH KOJI GA VODE.DOVESTI TRENERA KOJI ĆE UČITI U ŠIROKOM.ŠTO JE NAJŽALOSNIJE ON NIKADA NEĆE NAUČITI.DOVESTI IGRAČE KOJI NEMOGU IGRATI U RUDEŠU ZADNJEM U HNL..MUSA KAPA TI DO PODA..

• Musa je daleko,daleko najbolji trener u bih.Kad vidiš ko je sve trener dodje ti muka.Da on uzme ovu ekipu širokog mislim da bi bez problema osvojio 1 misto.Trener koji gradi igru preko krstanovića taj je zaostao,jadan i unakažen u razmišljanju.Onaj ko dovodi igrače je daleko najveći retarder u klubu.Trener ako ga tako možemo nazvati niti ni jednome igraču nezna naći pravu poziciju.Zašto nije beduin stavi vagnera prvih 20min i dali bi gošku 2 gola.Opet kažem onaj koji dovodi igrače u klub taj je najveći glupan a taj je doveo i trenere.

• Moj sirokobrezanin nisi bas dobro gledao kod prvog gola dvadeset metara pomjeren aut tri penala nisu svirana koje je bh televizija vidila a ti ocito nisi bio u gabeli ili se pravis budala I molim te pogledaj snimke rukuva koje sve brane umjesto golmana

• Najveći problem je gomilanje igrača koji su višak u Hrvatskoj i sad pojačanje sirokom a nas omladinski pogon pati ima mladi igrača treba istrpit ali očito nesto ne štima oko dovođenja igrača nije vazno izgubit ali treba srce ostavit na terenu

• Iako je ruku na srce Široki oštećen u dvoboju sa Goškom mora se priznati da sama igra Širokog ne ulijeva nikakvo povjerenje, sve je to nekako s brda s dola,sredina terena bez idejna napad se ispucao protiv Čelika,a odbrana kritična.Jedno je više nego jasno da ovi poluigrači iz Hrvatske koje je u Široki gurnuo jedan menadžer sumljiva morala iz Hrvatske nisu taj kvalitet da bi slovila kao pojačanja,ali na našu žalost oni moraju igrati,jer su po tim uvjetom i dovedeni,

• bio sam na utakmici pa mogu reći par objektivnih rečenica. Penal je 2 puta sigurno bio, ali se ne smiješ dovesti u situaciju da ti sudac utječe na rezultat. Gošk je u prvom poluvremenu i polovici drugog, bio bolja momčad. Dovoljno govori podatak da Široki nije imao niti jednu ozbiljnu šansu u tom periodu. Stoga svi trebamo čestitati Musi na dobro posloženoj ekipi i pobjedi. Šteta što su ga se naše zvjezde olako riješile.

• Ne bih želio pravdati igrače niti trenera,ali situacija koja je u konačnici odredila pobjednika dogodila se u 32 minuti susreta.Do tog tijeka utakmice naš Široki je bio daleko bolja momčad.Centaršut igrača Širokog u kazneni prostor domaćina,domaći igrač zaustavlja rukom što je sudija(namjerno pišem sudija)propustio dosuditi kazneni udarac jer se radilo o stopostotnom kaznenom udarcu.Predpostavimo da bi Širiki poveo i nema šanse da bi izgubio susret.Nakon ove sudijske blamaže dolazi do lagane nervoze momčadi trnera što je i kulminiralo pri odlasku na poluvrijeme,gdje igrači i stručni stožer prigovaraju sudiji za nedosuđeni penal.Početkom drugog dijela susreta domaćin postiže pogodak,što unosi još veću nervozu među igrače gostiju.Domaćin to iskorištava i ubrzo postiže još jedan pogodak.Ubrzo nakon drugog gola gosti ostaju bez Krstanovića koji zasluženo biva isključen.Sa deset igrača Široki nije imao neke šanse sustići rezultat,međutim ukazala se prilika desetak minuta prije kraja susreta kada sudija ne svira još jedan očigledan kazneni udarac za Široki.Što reći nego prosudite sami dragi navijači Širokog.

• Ti nemaš pojma. Bilobrk je MORAO braniti prvi gol, ali je bez veze istrčao naprijed. Što je drugo veliko obranio, reci? Po meni baš ništa.

• Sada na početku se igra donekle ozbiljno.To znači da široki u tim ozbiljnim utakmicama nemože nikoga dobiti.Kasnije kada se bodovno zaostane onda će se feal probuditi pa ćemo kao i prošle sezone dobivati sarajevo na koševu,zrinjski u mostaru,želju na grbavici.To je široki od vajkada.Tako je se i titula 2 puta osvojila a u ligi bilo najmanje 5 jačih klubova

• Tako je….Titula se 2 puta osvojila zato što je Široki bio kao klub koji ima neku organizaciju.Nikada nisu imali igrače,imali su upravu koja je želila da se čuje za klub u Europi.Preočito se namještalo i kupovalo a tada bih liga nije bila na kladionicama.Nije bila zato što su svi domaćini uvjek pobjedjivali jedino široki kad zatreba pobjedi na strani.Sada je još gore i namještaju svi pa zrinjski npr gubi u bjeljini a ta bjeljina gubi u zenici.Za široki je otežana okolnost što sada i drugi klubovi žele titulu pa je oni dok je tako nikada neće osvojiti.Kada su bili prvaci tada titulu nisu drugi željeli.To je činjenica nad činjenicama.Zrinjski je igrački za 2 klase ispred svih drugih a taj isti zrinjski ispada od maribora i šta onda kazati o kvalitetu i ko može doći gledati te klubove.Još da kažem ono najbitnije a to je da nema nigdje tako seljasta svita kao u širokom.Samo jedan primjer od milion njih.Dovedu sa 2-3 igrača odpadka iz lokomotive koje neće niti jedan Hrv ligaš i ovde se najavljuje kao nikad jači klub.Mislim da jedan duduk od trenera Igor Bišćan dovede svoj Rudeš na pecaru da bi bez problema dobili taj jaki široki a rudeš je zadnji u HNL.To su ti seljaci i to je široki.ČAST VELIKOJ GOSPI I OBIČAJIMA a dok je seljaka i tu nikada nećemo gledati nogomet.Dovoljno samo viditi dovodjenje trenerskog dvojca.Pa to su 2 najgluplja tokmaka koji ni jedan sinjski junak nemogu trenirati.Ali šta se može to je široki u škripu.

• Koliko je to seljast svit dovoljno viditi samo ovo ko je postavio sporne detalje.Nemože prvi detalj biti penal kada igrača goška lopta vara odskače od zemlju i pogadja ga u ruku,on nema namjeru a niti da je lopta prošla nebi bilo ništa.Drugi detalj je penal i isključenje igrača ali nije se ništa desilo zbog toga što je sve izrežirano od nk široki i bolje da je to u gabeli i na početku prvenstva.To je Da se sada priča Širokog oštetile sudije a čitav nogometni savez pomaže i pravi ustupke klubu.Toliko ste prozirni da bi vas i oni sa dudom u ustima skužili.

• Novi poraz jazavaca iz širokog.Sinjski klošari čekaju kada će počet kupovina odnosno milostinja drugih klubova pa će oni onda biti heroji i preporoditelji igre širokog.

• Baš tako.Ultimatum.Ako mladosti doboj ne dadnete 6 komada onda ste bez gledalaca čitavu sezonu.Nikakvuh 1,2,3 ili 4;0.Dolazi u obzir samo 6 razlike.Vi ste najavljivani kao ekipa za vrh pa da vidimo št to vi možete u ozbiljnoj utakmici sa dobojem i onim njihovim glupim,odvratnim odžom na klupi što ih vodi.Da vidimo te trenere koji su došli iz sinja i hvaljeni su kao preporoditelji igre širokog.

• Eto tebe cemo bas poslusat ti i ne dolazis na stadion i sta tebe briga hocemo li mi ostali doci ja cu ici makar zadnji bili eto ti reci cuj 6 razlike ja debila braci mila .Mrzis ih ne gledas ih i ti postavljas uvjete mrs u p …..materinu

• Sinjski tovari,sinjski tovari-ajmo cjeli stadion-sinjski tovari,sinjski glupani.Dok vam krstanoviću izidje kazna do tada će on u kući i na ulici pasti 50 puta.Graditi igru preko krstanovića to može samo seljačina.Njemu nije mjesto ni u malom nogometu.Gubiš 2;0 i uvodiš wagnera e moj tovare.Kakav je to klub u kome mogu igrati wagner i krstanović?wagner je dao lip gol ali čovjek ti je jednostavno trebao kazati tovare ja neću ulaziti u igru,šta sad očekuješ od mene da se pomladim 15 god i da preokrenem rezultat.Sinjski glupi tovari.A pametni su tovari ko ste vi i lioa vam je rič tovari vi ste retardirani magarci i onda zna svak da od takvih nema koristi