Lani mu nisu dopustili igrati, sad je osvojio US Open

Novak Đoković je osvojio US Open nakon što je u finalu bio bolji od Medvedeva s 3:0 u setovima.

Ovom pobjedom je došao do 24. Grand slam titule. Odavno je apsolutni rekorder u muškoj konkurenciji, ali ovom titulom je izjednačio apsolutni rekord teniski Margaret Court po broju osvojenih Grand slamova u karijeri.

Svoju pobjedu je posvetio svom prijatelju koji je poginuo u helikopterskoj nesreći – Kobeju Bryantu. Tako je za svoj 24. Grand slam naslov proslavio uz majicu s brojem 24 s motivima Bryanta koji je kroz karijeru nosio taj broj na dresu.

Sredinom drugog seta činilo se kao da Đoković ima problema s disanjem što je vidio i Medvedev i sve ga više pritiskao kako je set odmicao. Nakon što je spasio brejk loptu na 3:3, Medvedev je imao prvu brejk loptu u meču na 4:3 i onda još jednu za set kod vodstva 6:5.

Nakon nekoliko maratonskih gemova, od kojih je onaj za 6:6 trajao skoro 12 minuta, Đoković se dovukao do tie-breaka u kojem je Medvedev poveo 3:1. No, nakon nekoliko nevjerojatnih izmjena Đoković je uspio dobiti tie-break 7:5. To mu je bio 22. osvojeni tie-break ove sezone, a izgubio ih je samo pet.

Posljednji set je Novak odradio rutinski te ponovno ispisao povijest.