Kvalifikacije za PL: Bivši prvak Europe do preokreta

Nakon što je proteklog vikenda završen regularni dio Championshipa ove sezone, danas je odigran prvi susret polufinala doigravanja za mjesto koje vodi u Premiership.

Nogometaši Aston Ville slavili su na domaćem terenu s 2:1 poslije preokreta u prvoj utakmici doigravanja.

Gost je na Villa Parku do prednosti došao u 16. minuti kada je Dwight Gayle iskoristio kolosalni kiks obrane domaćina i lijepim udarcem svladao vratara Jeda Steera.

Gale je do kraja utakmice praktički postao tragičar jer je susret završio ranije zbog dva žuta kartona. Prvo je u 62. minuti dobio žuti karton zbog odugovlačenja, a onda je u 88. minuti isključen zbog grubog starta.

Aston Villa je izjednačila tek u 75. minuti kada je Conor Hourihane jakim udarcem s 20-ak metara pogodio na pravo mjesto. Preokret Ville i konačnih 2:1 postavio je u 79. minuti Tammy Abraham udarcem s bijele točke nakon što je u šesnaestercu srušen kapetan Grealish, prenosi Sport klub.

Hrvatski reprezentativac Lovre Kalinić presjedio je cijeli susret na klupi za pričuve.