Krupa “stukla” Banja Luku, sudac nam “pogurao” Želju

Dosta uzbudljivo bilo je u dva preostala susreta večernjeg dijela programa današnjih utakmica Kupa BiH.

Krupa je usred Banja Luke dobila Borca 2:0 u njihovom lokalnom derbiju, te tako ponovila nedavno ostvarenje iz prvenstvenog sraza kada je kao domaćin slavila istim rezultatom.

Gosti su poveli u 27. minuti zgoditkom Lazara Marjanovića, potom su nakon sat vremena igre imali priliku da udvostruče prednost, međutim pri udarcu Milutinovića ispriječila se greda gola domaćih, no zato im nije bilo spasa desetak minuta kasnije kada je Savić zabio za konačnih 2:0.

Željezničar je na Grbavici protiv Mladosti poveo u 51. minuti jednim prelijepim zgoditkom Asima Zeca, ali su se gosti vratili u 69. minuti kada Mujagić poravnava prelijepim lob udarcem. I onda u 83. minuti trenutak odluke kada je sudac dragan Petrović iz Banja Luke dosudio dosta dvojben kazneni udarac za domaće. Uslijedili su žestoki prosvjedi gostujuće momčadi, prštali su žuti kartoni, ali kada su se strasti smirile Goran Zakarić je uzeo loptu, naciljao i pogodio za pobjedu Željezničara od 2:1, a samim time i prolazak “Plavih” u daljnji tijek natjecanja.

Rezultati utakmica 2. kola Kupa BiH:

Željezničar – Mladost 2:1, Borac – Krupa 0:2, Široki Brijeg – Vitez 3:0, Olimpik – GOŠK 4:0, Svatovac – Sloga (Simin Han) 0:2, Rudar (Prijedor) – Čelik 2:1, Bratstvo – Sloboda 1:2, Leotar – Zvijezda 09 (igra se 01.11.).