Krovinović zabio prvijenac za WBA, Bilić ostao bez pobjede u završnici

Povremeni hrvatski reprezentativac Filip Krovinović bio je strijelac za West Bromwich Albion kojeg trenira Slaven Bilić u remiju 1:1 na gostovanju protiv Barnsleya u 24. kolu engleskog Championshipa.

Krovinović se u WBA-u nalazi na posudbi iz portugalske Benfice, a u petoj minuti iskoristio je loše ispucavanje vratara domaćih Samuela Sahin-Radlingera.

Hrvatski veznjak nije oklijevao kad je došla lopta do njega, okušao je udarac s 20-ak metara i postigao prvijenac za Bilićevu momčad. Zanimljivo, on je 15. igrač WBA koji je postigao pogodak ove sezone.

Igrao je do 77. minute kada ga je zamijenio Barry, a u 63. je dobio žuti karton.

Izjednačenje i bod domaćinima u 90. minuti donio je Halme.

West Bromwich je prva momčad drugog razreda engleskog nogometa s 51 bodom, četiri više od drugoplasiranog Leedsa koji ima utakmicu manje.

Simon Sluga branio je svih 90 minuta u 3-3 (2-1) domaćem remiju Luton Towna protiv Fulhama. Luton je vodio 1-0, 2-1 i 3-2, ali je na kraju upisao samo bod kojim je ostao u zoni ispadanja, 22. sa 21 bodom, dok je Fulham peti sa 39 bodova.

Ivan Šunjić igrao je od 88. minute za Birmingham City koji je odigrao 1-1 na gostovanju kod Blackburn Roversa. Birmingham je sada 15. sa 29 bodova, a Blackburn deveti sa 36 bodova.