Kovač stišava euforiju nakon slavlja nad PSG-om: Sezona je duga

U derbiju 11. kola francuskog nogometnog prvenstva Monaco, koji vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, velikim je preokretom kao domaćin svladao Paris SG s 3-2 (0-2).

Ne želim se uzbuđivati oko pobjede, iako smo ostvarili prekrasan rezultat. Gubiti 2-0 na poluvremenu protiv finalista Lige prvaka i na kraju pobijediti je sjajno, rekao je Kovač pa zatim istaknuo kako posao nije gotov.

Sezona je i dalje jako duga, ističe Kovač čiji je Monaco ovom pobjedom skočio na drugo mjesto s 20 bodova, četiri manje od vodećeg Paris SG-a, a jednim više od trećeg Lillea, piše HRT.

Parižani su dominirali prvim poluvremenom te poveli 2-0 golovima Mbappéa (15, 37-11m), a usto su im još poništena dva gola zbog malih zaleđa. Kovač je u nastavak utakmice krenuo s veteranom Fabregasom koji se pokazao kao ključni čovjek za preokret. On je bio začetnik obje akcije iz kojih je Volland (52, 65) postigao pogotke za izjednačenje, da bi upravo Fabregas (84-11m) iz kaznenog udarca nakon prekršaja Dialla osigurao potpuni preokret. Diallo je zbog svog prekršaja i isključen pa je Paris SG završnicu igrao s desetoricom.

Jedan gol može promijeniti cijelu situaciju u utakmici i to se dogodilo večeras. Moji igrači su bili jako dobri u drugom dijelu. PSG ima igrače svjetske klase i možeš ih pobijediti jedino ako igraš kao ekipa, istaknuo je Kovač.