Kovač slavio protiv svog bivšeg kluba

Nogometaši Bayer Leverkusena barem privremeno su preuzeli vrh ljestvice Bundeslige.

U susretu 6. kola na gostovanju pobijedili Mainz 3:0 Neporaženi tim Xabija Alonsa dobio je pet od šest utakmica osvojivši 16 bodova, više nego ikad prije u ovoj fazi sezone Bundeslige.

Golove za Leverkusen zabili su Sepp van den Berg (18-ag), Alejandro Grimaldo (59) i Jonas Hofmann (65), a za Bayer je od 86. minute igrao hrvatski reprezentativac Josip Stanišić. Bayer sada ima 16 bodova, bod više od Stuttgarta, dva više od Borussije Dortmund te tri boda više od Bayerna kojeg nešto kasnije očekuje gostovanje kod RB Leipziga, piše Index.hr.

Pobjedu je ostvario i Wolfsburg Nike Kovača porazivši Eintracht iz Frankfurta 2:0. Oba gola zabio je Jonas Wind (31., 84.) koji je stigao do brojke od sedam golova ove sezone. Gosti su od 58. minute igrali bez isključenog Maria Gotzea. Za Wolfsburg je do 90. minute igrao Lovro Majer, dok Hrvoje Smolčić i Kristijan Jakić nisu nastupili za Eintracht.

Stuttgart je nastavio s odličnim igrama porazivši na gostovanju Koln 2:0, a oba gola je zabio Deniz Undav (68., 88.). Heidenheim je s 1:0 porazio Union Berlin, a gol odluke zabio je Niklas Beste u 59. minuti. Josip Juranović nije nastupio za berlinski sastav.