Kostarika slavila nad Japanom iz svog prvog udarca u okvir gola na SP-u

Kostarika je u drugom kolu skupine E Svjetskog prvenstva pobijedila Japan 1:0, a strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Fuller u 81. minuti.

Bio je ovo dvoboj dviju momčadi koje nisu poznate po svojoj raskošnoj kreaciji u napadu, već po organiziranosti i čvrstom obrambenom bloku.

U skladu s reputacijom momčadi i stilom igre proteklo je prvo poluvrijeme bez pravih prilika. Japan je bio bolji po posjedu i broju dolazaka pred gol Kostarike, no nismo u prvih 45 minuta vidjeli niti jednu pravu priliku, nijedan udarac koji bi bio opasan po gol.

U drugom je poluvremenu japanski izbornik Majime Moriyasu pokušao osvježiti svoju momčad. Uveo je junaka iz pobjede protiv Njemačke Asana te ofenzivnog beka Ita, no utakmica je i dalje bila bez ritma i velikih prilika.

Ključni trenutak dogodio se u 81. minuti, kad je Fuller zabio za 0:1. Tejeda je u presingu oteo loptu na 30 metara od japanskog gola i dodao Fulleru, koji je s 20-ak metara plasirao loptu u dalji kut.

Bio je to prvi udarac Kostarike u okvir gola u ovoj utakmici i na cijelom Svjetskom prvenstvu.