Košarkašice BiH senzacionalno razbile favoritkinje na otvaranju Eurobasketa

Ženska košarkaška reprezentacija BiH pobjedom je započela nastup na Europskom prvenstvu u Francuskoj i Španjolskoj.

Košarkašice BiH su u prvom susretu Skupine C Eurobasketa u četvrtak u Strasbourgu pobijedile Belgiju sa 70:55 (19:11, 11:17, 21:19, 19:8).

Izabranice Gorana Loje priredile su iznenađenje na otvaranju EP-a i svladale favorita, ne samo u skupini nego i na cijelom prvenstvu. Od početka utakmice reprezentacija BiH imala je vodstvo, u prvom poluvremenu i 12 koševa.

Odličnom igrom u obrani košarkašice BiH potpuno su zaustavile Belgijanke i iz minute u minutu povećavale prednost, mada su promašile nekoliko otvorenih šuteva.

Najefikasnije u reprezentaciji BiH bile su Nikolina Babić sa 23 koševa, Jonquel Jones s 13 koševa i 17 skokova, Milica Deura s 10 te Marica Gajić s osam koševa i 12 skokova.

Emma Meesseman predvodila je Belgiju s 24 koša i 13 skokova.

Sljedeći susret košarkašice BiH igraju u petak u 12:00 sati protiv Turske.